Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (ANELE), MİLGEM projesi kapsamında gemi elektrik sistemi tedarik etmek için sözleşme imzaladığını açıkladı.

Şirket, bağlı ortaklığı AnelMarin Gemi Elektrik Elektronik Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile TAIS OG ve STM İş ortaklığı arasında 9 milyon 67 bin 959 avroluk bir anlaşma yapıldığını duyurdu. Sözleşmenin güncel kurla Türk Lirası cinsinden değeri 261.498.718 Türk Lirası olarak seyrediyor.

Şirket, altıncı, yedinci ve sekizinci gemilerin elektrik sistemlerinin 2023-2027 yılları arasında tamamlanacağını belirtti.

Son İşlem Gününde Tam 5 Hisseye Tedbir Kararı Verildi Son İşlem Gününde Tam 5 Hisseye Tedbir Kararı Verildi

KAP Açıklaması

9.067.959 Avroluk gemi elektrik sistemi sözleşmesi için KAP'ta yapılan açıklama şu şekilde:

"Bağlı ortaklıklarımızdan AnelMarin Gemi Elektrik Elektronik Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile TAIS OG ve STM İş ortaklığı arasında MİLGEM Altıncı, Yedinci ve Sekizinci Gemilerin Tedariki Projesi kapsamında gemi elektrik sistemi tedarikine ilişkin bir sözleşme imzalanmıştır. Projenin toplam tutarı 9.067.959 Euro olup, gemiler yurt içinde inşa edilecektir. Proje kapsamı gemilere ait işlemlerin 2023-2027 yılları arasında tamamlanması planlanmıştır.

Kamuoyu ve yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz."