Yatırımcılar Takipte! Temettü Verecek Hisseler Bu Hafta İtibari İle Yayınlandı Yatırımcılar Takipte! Temettü Verecek Hisseler Bu Hafta İtibari İle Yayınlandı

Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ARENA) tarafından 2 Ağustos Nisan 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan 2 bildirimde Fibabanka A.Ş. ile İmzalanan Sözleşme hakkında açıklama yaptı. KAP aracılığıyla yapılan iş anlaşmaları yatırımcıya duyuruldu.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada, '' Şirketimiz ile Fibabanka A.Ş. arasında Şirketimizin müşterilerine yaptığı faturalı ticari mal satışlarından kaynaklanan alacaklarının menkul kıymetleştirilmesi ve Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK) olarak ihraç edilmesi amacıyla Varlığa veya İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler Tebliği (III-58.1) Kapsamında Varlığa Dayalı Menkul Kıymetleştirme Sözleşmesi imzalanmıştır. İş bu anlaşma kapsamında alacakların menkul kıymetleştirilmesine ve ilişkin yazılım, altyapı ve sistem işletimi hizmetleri Teamsec Finansal Yazılım Altyapı ve Danışmanlık A.Ş. tarafından sağlanacaktır. 

Şirketimiz mevcut ve gelecekte doğacak olan ticari mal satışlarından kaynaklanan alacaklarının menkul kıymetleştirilmesi ve bu menkul kıymetlerin VDMK olarak ihracı ile hem mevcut işlerinin büyümesinde hem de yeni girmeyi planladığı iş alanlarında ihtiyaç duyduğu işletme sermayesi ihtiyacının önemli bir bölümünü sürdürülebilir ve maliyet avantajlı bir finansman modeli ile finanse etmeyi planlamaktadır.

Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından VDMK ihracına ilişkin karar alındığında ve VDMK ihracına ilişkin ihraç belgesine onay vermesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldığında ayrıca Kamuya açıklama yapılacaktır.

Pay sahiplerinin ve Kamunun bilgisine sunulur.'' denildi.

Editör: Ece Çavuşlu