Atakey Patates Gıda San. ve Tic. A.Ş. halka arz edeceğini duyurdu. Toplamda 23,520,000 pay halka arz edilecek. Dağıtılacak payların yüzde 18,50'si halka açık olacak. Atakey Gıda  Halka arzı ''İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.' ' ortaklığında gerçekleşecek.

Atakey Gıda Halka Arz Detayları

Atakey Gıda halka arz edeceğini yatırımcısı ile paylaştı. Atakey Gıda halka arz detayları yazımızın devamında sizlerle...

Halka Arz Şekli

- Sermaye Artırımı : 9.408.000 Lot
- Ortak Satışı : 14.112.000 Lot (Tfi Tab Gıda Yatırımları A.Ş.)

Fonun Kullanım Yeri

- %50 Kapasite arttırımı.
- %35 Finansal borçluluk seviyesini düşürmek.
- %15 Yatırım finansmanı.

  • Atakey Gıda halka arzı '''Eşit dağıtım'' yöntemiyle gerçekleşecek.
  • Atakey Gıda halka arzında payların yüzde 18,50'si halka açık olacaktır.
  • Atakey Gıda halka arzında toplamda 23,520,000 lot dağıtılacak. 

Yıldız Pazar'da işlem görecek olan Atakey Gıda halka arzı 2023 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenmektedir.

Fiyat İstikrarı

Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı

- 30 gün.

Satmama Taahhüdü

- 180 Gün, İhraççı.
- 1 Yıl, Ortaklar.

atakey-halka-arz

Atakey Patates Gıda Faaliyeti Nedir ?

Atakey Patates Gıda San. Tic. A.Ş., Afyonkarahisar ili Susuz Beldesi’nde yer almaktadır. Sahip olduğu yeni nesil, son teknoloji makine parkuru ile sadece bölgenin değil, Türkiye’nin sayılı fabrikalarından birisi konumundadır.

Türkiye’nin en büyük patates fabrikalarından biri olan tesisi, 22.000 ton mamul madde ve 70.000 ton hammadde deposuna sahiptir. Türkiye patates tüketiminin 5 te 1 ini kendi üretim tesisinde üretmektedir.

Atakey tesisi, TFI çatısı altındaki hızlı servis restoranlarının (Burger King, Popeyes, Arby’s, Usta Dönerci ve Sbarro) dondurulmuş parmak patates ihtiyacını karşılamaktadır. Kuruluş tarihinden belli bir süre sonra fabrika Çin’deki Burger King restoranlarının da parmak patates ihtiyacını tedarik etmeye başlamıştır. Atakey halihazırda, 4.000 ton Türkiye, 2.500 ton ise Çin’ deki 5 farklı bölgeye olmak üzere aylık 6.500 ton dondurulmuş parmak patates üretimi gerçekleştiriyor.

Editör: Ece Çavuşlu