Aztek Teknoloji, Borsa İstanbul’daki ilk işlem gününe tavan fiyatla giriş yaptı. 10,90 liradan halka arz olan şirket payları, 11,99 TL fiyatla işlem görüyor.

Payları Bugün Borsa İstanbul Ana Pazar’da #AZTEK koduyla işlem gören Aztek Teknoloji’nin, tavan fiyat 11,99 TL’de bekleyen, saat 13:45 itibari ile 13 milyon lot üzerinde alıcısı bulunuyor. Güne %10 değer kazanarak başlayan Aztek Teknoloji’nin halka arzı da, kendisi gibi ses getirdi.

Göknur Gıda Halka Arzına SPK’dan Onay Göknur Gıda Halka Arzına SPK’dan Onay

Bugün gerçekleştirilen gong töreninde Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Aztek Teknoloji, tüketici elektroniği ve dağıtımı konusunda sektöründe öncü şirketlerden. Çok ciddi çeyrek asrı aşan nitelikli bir deneyime sahip. Bu deneyimi ile kuracağı girişim sermayesi yatırım fonu aracılığıyla teknoloji geliştiren firmalara katkı sağlayacaktır.

aztek gong töreni

Bugün halka açılarak çok önemli bir aşama kaydetmiş, böylece sahip olduğu geniş müşteri kitlesinin yanı sıra, geniş bir yatırımcı kitlesine de sahip olmuştur. Borsamızda işlem görmeye başladıktan sonra BIST Gelişim ve BIST Teknoloji endekslerinde yer alacak.

Yaklaşık 200 bini aşan yatırımcı sayısı ile çok başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Aztek Teknoloji’nin Sermaye Piyasalarına hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yatırımcılarımız İçin Karlı ve Keyifli Bir Yatırım Olmanın Gayreti İçerisinde Olacağız

Aztek Teknoloji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Ütebay, “26 yıldır adım adım ilerlediğimiz kurumsallaşma sürecimizin, bize göre en yüksek mertebesi olan halka arzımızı başarıyla tamamladık, çok mutluyuz, bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyoruz.  Biz sadece halka arzımızı tamamlamadık, yatırımcılarımızın büyük güveni ve ilgisi ile 29 kat talep ve 8 milyar liraya yakın bir rekor talep topladık. Çok heyecan verici bir rekor, aynı zamanda bizim de sorumluluklarımızı artıran bir rakam.

hüseyin ütebay gong töreni

Yeni ortaklarımızla birlikte, büyümeye, gelişmeye odaklı gelecek planlarımıza daha sıkı sarılacağız, bu güvene layık olmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.

26 yıldır teknolojinin aksesuar dünyasındayız. Teknolojinin her yeni gelişmesinin içinde bulunmaya özen gösterdik. Bugünden teknolojinin nereye gidebileceğini kestirmek çok zor. Aztek Teknoloji olarak diyoruz ki, teknoloji nereye evrilirse evrilsin biz orada olacağız.

200 binin üzerinde yeni ortaklarımızla, bize kattığı güç ve ivmeyle, büyümeye, gelişmeye devam edecek, ve ortaklarımız için karlı ve keyifli bir yatırım olmanın gayreti içerisinde olacağız.” Dedi.