Başkentgaz İlk İşlem Tarihi Belli Oldu

Bugün yapılan açıklamaya göre Başkentgaz hisselerinin borsada işlem görmeye başlayacağı tarih belli oldu. 2-3 Haziran tarihlerinde talep toplaması tamamlanan şirket hisseleri, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak. Peki fiyat ne olacak?

Başkentgaz işlem tarihi ne zaman?

Başkentgaz halka arzına katılım gösteren bireysel yatırımcı sayısı 50.969 oldu. Yapılan açıklamaya göre halka arz büyüklüğü ise 1,7 milyar TL olarak gerçekleşti. Şirketin hisselerinin de Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı açıklandı. Hisseler, 11 Haziran tarihinde işlem görmeye başlayacak.

Şirketin halka arzı sonucunda, hisselerin %36’sı kadar olan 63 milyon TL değerli nominal paylar, yurt içi bireysel yatırıcılara dağıtıldı. Yurt içi kurumsal yatırımcılara ise payların %26,8’ine denk gelen 456,1 milyon TL değerindeki paylar dağıtıldı.

Başkentgaz işlem detayları neler?

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre halka arzdan elde edilen 175.000.000 TL değerindeki paylar, borsada işlem görmeye başlayacak. Şirketin işlem kodu #BASGZ.E olacak. 11.06.2021 tarihinde işlem görmeye başlayacak olan hisseler için maksimum emir değeri ise 3.000.000 TL olacak. Yıldız Pazar’da işlem görecek olan hisselerin değeri ise 9,72 TL baz fiyat olarak belirlendi.