Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS), 19 Ekim 2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

Borsa İstanbul A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Borlease Otomotiv’in paylarının BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Hizmetler ve BIST İstanbul endeksleri kapsamına dahil edileceğini duyurdu.

Açıklamada, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 168.700.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranının ise %31 olarak dikkate alınacağı belirtildi.

Kuzey Boru Halka Arz Başvurusu Onaylandı Kuzey Boru Halka Arz Başvurusu Onaylandı

borls-dahil-olacagi-endeksler-aciklandi

BORLS Faaliyeti Nedir?

Borlease Otomotiv A.Ş. (BORLS), 2013 yılında kurulan ve operasyonel filo kiralama sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Şirket, müşterilerine filo kiralama hizmetinin yanı sıra kısa dönem araç kiralama, özel araç yönetimi, FİLOM, Telematics, Implant ve Yakıt Yönetimi gibi hizmetler de sunmaktadır. Şirket, 11-12-13 Ekim 2023 tarihlerinde halka arz edilmiş ve lot fiyatı 25,29 TL olarak belirlenmiştir. Şirket, Borsa İstanbul’da (BIST) işlem görmekte olup, elde ettiği kaynakları büyüme, yenilikçilik ve pazar genişlemesi için kullanmayı hedeflemektedir.