BYDNR şirketi, 21 Ağustos 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da Yıldız Pazar’da işleme açıldı. Şirketin hisseleri, ilk işlem gününde tavan fiyatından 20.071.381 adet alım emri alarak ilk gününe yükseliş ile başladı.

Halka arz fiyatı 21,00 TL olan şirket, toplam 18.000.000 adet hissesini "Eşit Dağıtım" yöntemiyle paylaştırmıştı.

21.08.2023 Pazartesi günü haftanın ilk işlem gününün seans kapanışı itibariyle fiyatı 23,10 TL’ye yükselen şirket, %9,99 oranında değer artışı sağladı.

BYDNR'in on gün boyunca tavan fiyatından işlem gördüğünü düşünürsek, şirketin on günlük periyotu nasıl kapatacağını gösteren Güncel Tablo şöyledir;

bydnr-halka-arz-2

Baydöner Restoranları A.Ş. (BYDNR) Faaliyeti Nedir?

Yüzde 26,35 Düşüş Yaşayan Hissede Tabanda Bekleyen Lot Sayısı 9 Milyonu Aştı Yüzde 26,35 Düşüş Yaşayan Hissede Tabanda Bekleyen Lot Sayısı 9 Milyonu Aştı

Baydöner Restoranları A.Ş. (BYDNR), Türkiye’nin önde gelen döner restoran zincirlerinden biridir. Şirket, 2006 yılında kurulmuş olup, Türkiye genelinde 150’den fazla şubesi bulunmaktadır. Baydöner, müşterilerine lezzetli ve kaliteli döner ürünleri sunmanın yanı sıra, çeşitli salata, tatlı, içecek ve yan ürünler de sunmaktadır.

Baydöner’in faaliyeti, döner sektöründe liderlik pozisyonunu korumak ve geliştirmek için çalışmaktır. Baydöner, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretim, satış ve dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir. Baydöner, müşteri memnuniyetini artırmak için sürekli olarak yenilikçi ve yaratıcı ürünler geliştirmekte ve pazarlamaktadır. Baydöner, ayrıca sosyal sorumluluk projelerine de katkıda bulunmakta ve çevreye duyarlı bir şekilde faaliyet göstermektedir.