Açıklamaya göre, Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş. (DURDO) hisse senedi sahiplerine pay başına 0,16 TL brüt temettü ödeyecek. Bu da hisse senedinin fiyatının 0,16 TL değişim yaşaması anlamına geliyor. Bu düşüşten sonra hisse senedinin teorik fiyatı 45 TL olacaktır. Bu fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır, yani tam olarak bu değerde işlem görmeyebilir.

Graınturk Tarım A.Ş. (GRTRK) hisse senedi sahiplerine pay başına 0,0152 TL brüt temettü ödeyecektir. Bu da hisse senedinin fiyatının 0,0152 TL değişimi anlamına geliyor. Bu düşüşten sonra hisse senedinin teorik fiyatı 37,785 TL olacaktır. Bu fiyat da fiyat adımına yuvarlanmamıştır, yani tam olarak bu değerde işlem görmeyebilir.

DURDO ve GRTRK hisselerinin fiyat düzeltmelerine dair açıklama yapıldı. Açıklamada Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş. (DURDO) ve Graınturk Tarım A.Ş. (GRTRK) ile ilgili şu bilgiler verildi;

KAP Açıklaması

"DURDO.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,16  TL Teorik Fiyat: 45 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)

Son İşlem Gününde Tam 5 Hisseye Tedbir Kararı Verildi Son İşlem Gününde Tam 5 Hisseye Tedbir Kararı Verildi

GRTRK.E Pay Başına Brüt Temettü: 0,0152 TL Teorik Fiyat: 37,785   TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)"

Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş. (DURDO) Faaliyeti Nedir?

Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş. (DURDO), karton ambalaj üretimi konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Şirket, rulo ve tabaka halinde kağıt, karton, metalize, plastifize kağıt ve kartonlar, PVC, selofan, polietilen, polipropilen ve her türlü plastik malzemeler, aluminyum, metal, teneke gibi malzemeler üzerine baskı, keski, yapıştırma ve lamine işlemleri yaparak ambalaj ürünleri oluşturmaktadır. Şirketin müşterileri arasında gıda, kozmetik, ilaç, temizlik ve kişisel bakım sektörlerinden firmalar bulunmaktadır.

Graınturk Tarım A.Ş. (GRTRK) Faaliyeti Nedir?

Graınturk Tarım A.Ş. (GRTRK), tarımsal emtia ticareti yapan bir şirkettir. Şirket, 2014 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, ulusal ve uluslararası platformda buğday, arpa, mısır, soya, ayçiçeği, pamuk gibi tarımsal ürünlerin alım-satımını yapmaktadır. Şirket, 2021 yılında Özova Hububat Tarım Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Platinyum Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Graın Tarım ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.'yi bünyesine katmış ve böylece İstanbul Levent’te bulunan ofis, Hatay Kırıkhan, Aydın Germencik’te bulunan fabrikalar, tesisler ve deneyimli kadrosu ile sektörde rekabet gücünü arttırmıştır. Şirketin misyonu, kaliteli ham maddeye erişim sağlayarak üretici ve tüketicileri güvenle buluşturmak, sürdürülebilir bir büyüme ile tarım sektörüne en yüksek faydayı sağlayarak üreticilere katma değer yaratmaktır. Şirketin vizyonu ise, ulusal ve uluslararası arenanın emtia piyasalarında aktif rol alan, ülke ekonomisine katma değer yaratan, yenilikçi ve lider bir kuruluş olmaktır.