14 Ağustos seans bitiminde Borsa İstanbul’un, KAP üzerinden yaptığı açıklamalarda, #ISMEN, #PAPIL, #RUBNS, #SDTTR ve #EMKL paylarına VBTS kapsamında tedbir uygulanacağı belirtildi.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında tedbir uygulanacak hisseler arasında, Papilon Savunma (PAPIL) ve Rubenis Tekstil (RUBNS) ise günü tavan fiyat üzerinden tamamladı.

vbts kapsamında tedbir

4 Hisseye Açığa Satış ve Kredili İşlem Kısıtı

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ISMEN.E, PAPIL.E, RUBNS.E ve SDTTR.E payları 15/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 19 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 19 Temmuz 2024

EMKEL Paylarına Emir Paketi Tedbiri

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EMKEL.E payı 15/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.