İş Bankası A.Ş., dijital bankacılık alanında faaliyet gösteren GetirFinans (Getir Teknolojik Hizmetler A.Ş.) ile “servis bankası” olarak iş ortaklığı kurmak ve şirkete 50 milyon dolar yatırım yapmak için gerekli izin başvurularını yapmak üzere Genel Müdürlüğü’nü yetkilendirdiğini açıkladı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasına göre, “Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ve Servis Modeli Bankacılığı Yönetmeliği” kapsamında GetirFinans ile iş ortaklığı kurulması amacıyla, düzenleyici otoriteler nezdinde gerçekleştirilecek izin başvuruları dahil olmak üzere, gerekli tüm işlemlerin yürütülmesi konusunda Genel Müdürlüğü’nün yetkilendirildiği belirtildi.

Madencilik Şirketi Milyon Dolarlık Satışı Duyurdu Madencilik Şirketi Milyon Dolarlık Satışı Duyurdu

Açıklamada ayrıca, bu kapsamda ayrıca Getir Teknolojik Hizmetler A.Ş.'ye 50 milyon ABD Doları tutarında yatırım yapılması konusunda da Genel Müdürlüğün yetkilendirildiği ifade edildi.

İş Bankası A.Ş., Türkiye’nin en büyük özel bankası olarak faaliyet gösteriyor. GetirFinans ise, Getir’in dijital bankacılık platformu olarak hizmet veriyor.

KAP Açıklaması

""Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ve Servis Modeli Bankacılığı Yönetmeliği” kapsamında GetirFinans (Getir Teknolojik Hizmetler A.Ş.) ile “servis bankası” olarak iş ortaklığı kurulması amacıyla, düzenleyici otoriteler nezdinde gerçekleştirilecek izin başvuruları dahil olmak üzere, gerekli tüm işlemlerin yürütülmesi ve bu kapsamda ayrıca Getir Teknolojik Hizmetler A.Ş.’ye 50 milyon ABD Doları tutarında yatırım yapılması konusunda Genel Müdürlüğümüz yetkilendirilmiştir."