Destek Finans Faktoring A.Ş. (DSTKF) borsada işlem görmek için Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) halka arz başvurusunda bulundu.

Halka arz başvurusu yapan DSTKF'nin SPK'ya sunduğu taslak izahnameye göre şirketin halka arz detaylarını haberimizde sizler için ele aldık.

Destek Finans Faktoring (DSTKF) Halka Arz Detayları

SPK halka arz başvurusunu onayladığı taktirde, DSTKF toplamda 83.333.333 TL nominal değerli paylarını bireysel yatırımcılara eşit şekilde dağıtacak.

T1-T2 bakiyenin kullanılamayacağı bu halka arzın konsorsiyum liderliğini ise Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yürütecek.

Limak Doğu Anadolu Çimento Halka Arzına Onay Geldi Limak Doğu Anadolu Çimento Halka Arzına Onay Geldi

Finans şirketinin halka arz başvurusu onaylanırsa, şirket hisseleri Borsa İstanbul "Yıldız Pazar"da "DSTKF" koduyla işlem görmeye başlayacak.

Halka Arz Şekli

- Sermaye Artırımı : 83.333.333 Lot

Halka Arz Gelirinin Kullanım Yerleri

- %100 Faktoring işlemlerinin finansmanı.

Tahsisat Grupları

- Yurt İçi Bireysel Yatırımcı

- Yurt İçi Kurumsal Yatırımcı

- Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcı

Fiyat İstikrarı

- Planlanmamaktadır.

Satmama Taahhüdü

- 1 Yıl, İhraççı.

- 1 Yıl, Ortaklar.

Fiyat İstikrarı

- 30 gün.

Halka Açıklık Oranı

- %25.

Destek Finans Faktoring (DSTKF) Faaliyeti Nedir?

Destek Finans Faktoring (DSTKF), Türkiye’de faaliyet gösteren bir faktoring şirketidir. Faktoring, vadeli satış yapan firmaların, alacaklarını faktoring şirketlerine devrederek nakit akışını sağlaması yöntemidir.

Destek Finans Faktoring, 1996 yılından beri büyük, orta ve küçük ölçekli firmalara faktoring hizmeti vermektedir. Şirket, alacak yönetimi, tahsilat yönetimi ve nakit yönetimi gibi hizmetler sunmaktadır.