Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MNDRS), Denizli Sarayköy’deki fabrikasında 29 Aralık 2023 ile 8 Ocak 2024 tarihleri arasında üretime ara vereceğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

menderes-tekstil-uretime-ara-veriyor

Haftalar Sonra Büyük Anlaşmaya İmzayı Attı Haftalar Sonra Büyük Anlaşmaya İmzayı Attı

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun 28 Aralık 2023 tarihli kararıyla alınan üretim arası kararının gerekçeleri arasında periyodik planlı bakımlar, yıl sonu sayım ve envanter çalışmaları, yıl kapanışı ve açılışı işlemleri gibi süreçlerin yürütülmesi olduğu belirtildi.

Açıklamada, bu süre içerisinde gerekli idari birimlerin çalışmalarına devam edeceği de kaydedildi.

MNDRS, KAP'a yaptığı açıklamada, "Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 28 Aralık 2023 tarihli kararıyla, Denizli Sarayköy'de bulunan Fabrikamız'da   29.12.2023 Cuma günü saat 23:59 - 08.01.2024 Pazartesi günü saat 08:00 tarihleri arasında  üretime ara verilmesine karar verilmiştir. Bu süre dahilindeki mesai günlerinde periyodik planlı bakımlar, yıl sonu sayım ve envanter çalışmaları, yıl kapanışı ve açılışı işlemleri gibi süreçlerin yürütülmesi için gerekli idari birimler çalışmalarına devam edecektir" ifadelerini kullandı.