İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. (IZMDC), çelikhane yatırım sürecinde son aşamaya geldiğini ve 2024 yılı ilk çeyreğinde üretim testlerine başlamayı hedeflediğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada, 23 Haziran 2023 tarihinde yapılan özel durum açıklamasında belirtildiği üzere, ekipman temellerinin tamamlandığı ve makine ekipman montajlarının tedarik ve teslim süreçlerine bağlı olarak devam ettiği hatırlatıldı.

2024 Bedelsiz Sermaye Artırım Takvimi 2024 Bedelsiz Sermaye Artırım Takvimi

Demir çelik sektöründe faaliyet gösteren IZMDC, tedarik, teslim ve montaj süreçlerinde yaşanan gecikmelere rağmen, makine ve ekipman montajlarının büyük oranda tamamlandığını da kaydetti.

Açıklamada, yapılan teknik analiz ve planlamalar sonucunda, makine ve ekipman montajlarının bitmesinin ardından, yatırımın devreye alınması için 2024 yılı ilk çeyrek sonuna kadar üretim testlerine başlanacağı öngörüldüğü de belirtildi.

IZMDC, kararlılıkla devam eden çelikhane kapasite artışı yatırımına ilişkin gelişmelerin ayrıca kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu.

ISMDC Hisse Geri Alım

26 Aralık tarihinde borsada pay geri alım programları kapsamında tam 13 şirket hisselerini borsadan tekrar geri almıştı.

ISMDC ise bu şirketler arasından en yüksek lot miktarına ulaşan şirket oldu. ISMDC, 26 Aralık'ta 1.734.964 TL nominal değerli paylarını geri almıştı.