Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR) tarafından 29 Ocak 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde ihale süreci hakkında açıklamalar yapıldı. Halka arz sürecinde yatırımcısına oldukça kazanç sağlayan enerji şirketi, işlem görmeye başladığı günden itibaren iş anlaşmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Enerji şirketi son olarak, Toroslar Elektrik Dağıtım şirketi ile 200 Milyon Liranın üstünde bir bedel ile iş anlaşması imzaladığını yatırımcısına duyurdu.

5 Milyar Dolarlık Borçlanmaya Onay Geldi 5 Milyar Dolarlık Borçlanmaya Onay Geldi

KAP Açıklaması

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. (EUPWR) şirketi tarafından yatırımcıyı bilgilendirmek adına yapılan KAP açıklamasında; ''Şirketimiz, TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ‘'HAVALI HÜCRE&KÖŞK STANDART ALIMI İŞİ'' konulu ihaleye girmiş ve en uygun fiyatı vermiştir. İhaleye konu iş için teklif edilen fiyat KDV hariç 7.190.000, -USD'dir. (Yedi milyon yüz doksan bin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile 218.144.600, -TL'dir.)
İhale sonucu beklenmekte olup, ihale ile ilgili gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımıza bildirilecektir.
Saygılarımızla,'' denildi.