Büyük Hekimoğulları Gıda Halka Arz Olacak Büyük Hekimoğulları Gıda Halka Arz Olacak

Payları 29 Nisan 2022’de Ana Pazar’da işlem görmeye başlayan İmaş Makina #imasm güne 9,98% değer kazanarak 35,26 TL ile başlangıç yaptı.

14.000.000 adet payı, eşit dağıtım yöntemiyle A1 Capital Yatırım Menkul’ün liderliğinde halka arz olan İmaş Makina, günü bu fiyat üzerinden kapatması halinde, halka arz sonrası 135% değer kazanmış olacak.

Halka arz 15,00 TL sabit fiyat ile tamamlanırken, halka arza toplamda 124.993 yatırımcı başvuruda bulunmuştu. Halka arza katılan yatırımcılara ise, en fazla 510 TL’lik yatırım karşılığında 34 lot hesaplarına geçmişti.

imasm 9 tavan

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmayacağını ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmayacağını, bu süre boyunca şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılmayacağını ve bedelsiz sermaye artırımları hariç olmak üzere dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir karar alınmayacağını, bu süre boyunca şirket tarafından yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair ya da bedelsiz sermaye artırımları hariç olmak üzer dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir açıklamada bulunulmayacağı taahhüt edildi.