İzmir Demir Çelik’in (IZMDC), %85,44 oranla bağlı ortaklığı İzdemir Enerji Elektrik Üretim Yönetim Kurulu’nun yaptığı değerlendirmeler sonucunda, halka arz çalışmalarının başlanacağı karar verildi.

izmir demir çelik iştiraki halka arz edecek

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı

Türkiye ve uluslararası alanda geçerli teknik ve çevre standartlarına uygun olarak en son teknoloji ile kurulmuş ve 370 MW üretim gücüne sahip olan, ürettiği elektrik enerjisini, çevreye saygılı, sürekli, güvenilir ve kaliteli bir şekilde ulusal iletim şebekesine veren, Şirketimizin %85,44 oranla bağlı ortaklığı konumunda olan İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu'nca yapılan değerlendirmeler sonucunda; 

01/12/2022 tarihinde (Bugün), İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. şirket paylarının halka arz edilmesine ve bu çerçevede gerekli çalışmaların yapılmasına karar verilmiştir. 

Halka arz süreci kapsamında, Şirket Esas Sözleşmesi'nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na ön izin başvurusu gönderilmiştir.