Borsa İstanbul'da Kasım ayı boyunca yatırımcılarına en çok kazandıran hisse senetlerini haberimizde sizler için derledik.

Borsada Kasım Ayında En Çok Kazandıran Hisseler

Borsa İstanbul'da BİST100 endeksi 2023 yılının Kasım ayında yüzde 4,16 oranında yükselişle tam 320,28 puan yukarı tırmandı.

BİST100 endeksinin yükselişi sürerken, Kasım ayında en çok yükseliş sağlayan hisseler arasında ise SAMATSNPAM, SMART gibi paylar yer alıyor.

Saray Matbaacılık (SAMAT)

Borsada geçtiğimiz ayda hissedarlarına en çok kazandıran hisse SAMAT olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz hafta kapanışını tavan fiyat olan 52,15 TL'den yapan şirket payları, Kasım ayı boyunca yüzde 200,92 oranında yükseliş sağladı.

Ayın başında 17,33 TL'den işlem gören hisse, an itibariyle 52,15 TL'den alıcısını buluyor.

SAMAT paylarında ayrıca iki farklı tedbir uygulanıyor. BİST tarafından yüksek volatilite nedeniyle SAMAT'a brüt takas ve açığa satış ve kredili işlem yasağı konuldu.

Sönmez Pamuklu (SNPAM)

3 Kasım 2023 tarihinde 95,20 TL'den işlem gören SNPAM payları, bugün itibariyle 194,30 TL seviyesine kadar yükseldi. Yüzde 104,10 oranında bir kazanç sağlayan SNPAM paylarında; brüt takas, emir paketi tedbiri, açığa satış ve kredili işlem yasağı yer alıyor.

Smartiks Yazılım (SMART)

Geçtiğimiz haftanın son işlem günü olan 1 Aralık tarihinde de tavan fiyattan kapanış yapan SMART payları, bir ay içerisinde yüzde 91,62 oranında yükseliş sağladı.

3 Kasım Cuma günü 19,10 TL'den işlem gören yazılım şirketinin payları, an itibariyle 36,60 TL'den alıcı buluyor.

Şirket payları, açığa satış ve kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbiri ile yatırımcılara sunuluyor.

Link Bilgisayar (LINK)

LINK payları ise listemizde dördüncü sırada yer alıyor. Bilgisayar şirketinin payları geçtiğimiz bir ay boyunca yüzde 85,84 oranında yükseliş sağladı ve 113,00 TL'den 210,00 TL'ye kadar yükseldi.

Ayrıca yüksek volatiliteye rağmen şirket payları bu ay içerisinde BİST tarafından uygulanan herhangi bir tedbir almadı.

Papilon Savunma (PAPIL)

Savunma, güvenlik ve bilişim sektörlerinde faaliyet gösteren PAPIL de haftanın son işlem gününde tavan fiyattan kapanış yapan şirketler arasında yer alıyor.

Tam bir ay önce 25,40 TL'den işlem gören PAPIL payları, yüzde 84,49 oranında ibr yükseliş ivmesiyle 46,86 TL seviyesine kadar çıktı.

5 Milyar Dolarlık Borçlanmaya Onay Geldi 5 Milyar Dolarlık Borçlanmaya Onay Geldi

Hisse ayrıca açığa satış ve kredili işlem yasağı ile borsada işlem görüyor.