Yakın vadede hedefi; perakende, enerji, inşaat ve turizm sektörlerinde yatırım yaparak istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmek ve Türkiye’nin en güçlü 10 kuruluşu içerisinde yer almak olan Kiler Holding, eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edecek.

Kiler Holding, 4 ana grup altında 22 şirketiyle faaliyet gösteriyor;

-          İnşaat Grubu

Kiler Holding’in inşaat grubu projelerini planlayan, geliştiren ve gerçekleştiren Kiler GYO A.Ş. ve bu projelerin inşaatını üstlenen BİSKON YAPI A.Ş olmak üzere iki temel şirketten oluşmaktadır. Müşteri beklentilerini daima aşmak, yaşam ve yatırım anlamında güven uyandıran projeler yaratmak ve bu projeleri planlanan programlarda tamamlamak grup şirketlerinin öncelikli hedefleridir.

-          Enerji Grubu

Türkiye enerji sektörü sürekli gelişmekte olup, aynı zamanda hızlı bir değişim ve dönüşüm içerisindedir ve içinde bulunulan yüzyılın en nitelikli işgüçlerinden birini barındıran tek başına bir sanayi sektörü olmaktan çıkmış, artık diğer tüm sektörlerin gelişmesine katkıda bulunan ve verimlilik artışını sağlayan bir sektöre dönüşmüştür.

-          Turizm ve Hizmetler

2001 yılında kurduğu Turex A.Ş. ile taşımacılık alanında hizmet vermeye başlayan Kiler, personel taşımacılığı, toplu taşıma, araç ve filo kiralama ve akaryakıt istasyon işletmeciliği gibi farklı alanlarda hizmet üretmektedir. Grubun son yıllarda fokusuna sağlık turizmini de alarak başta Afyon olmak üzerek Türkiye’nin önemli termal merkezlerinde otel yatırımlarına yönelmiştir.

-          Sanayi

Kiler Holding 2004 yılı sonunda özelleştirilen Kütahya Şeker A.Ş’nin, kamuya ait hissenin yarısı olan %42’lik bölümünü satın alarak şeker üretiminde de faaliyet göstermeye başlamıştır. İştiraklerden biri olan Şeker A.Ş. ile şeker paketleme ve dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir.
1953 yılından beri gıda sektöründe hizmet veren Kütahya Şeker; kristal toz şeker, küp şeker, küspe ve melas üretimi yapmaktadır. Yılda 240 bin ton pancar işleme kapasitesine sahip Kütahya Şeker A.Ş. Türkiye’nin şeker ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır.
 

Kiler Holding Halka Arz Detayları (Taslak İzahname Bilgileriyle)

Halka arz kodu; #KLRHO

Halka arz tarihi; Açıklanmadı

Halka arz fiyatı; Açıklanmadı                                               

Dağıtım yöntemi; Eşit dağıtım

İşlem göreceği Pazar; Yıldız Pazar

Satışa sunulacak pay miktarı; 97.500.000 ek satışlar ile birlikte (19.500.000) 117.000.000

Tahsisat oranları; Açıklanmadı

31 Aralık tarihleri itibarıyla şirketin konsolide borçluluk durumuna ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir;

borçluluk durumu-2

SPK Bülteni Açıklandı! Giyim Devine Halka Arz Onayı Verildi SPK Bülteni Açıklandı! Giyim Devine Halka Arz Onayı Verildi

Nakit Akışları

Aşağıdaki tablo, belirtilen dönemler için şirketin konsolide nakit akışlarını özetlemektedir;

nakit akışları