Payları Yıldız Pazar’da #KLRHO koduyla işlem görecek olan Kiler Holding, 30 Haziran – 1 Temmuz 2022 tarihlerinde 7,10 TL sabit fiyat ve eşit dağıtım yöntemiyle talep toplayacak.

Kiler Holding halka arz ile ilgili yatırımcının en çok merak ettiği 10 soru ve cevabı şöyle;

kiler holding

Kiler Holding Halka Arzı Ne Zaman?

Halka arz tarihleri 20 Haziran - 1 Temmuz  2022 (Perşembe - Cuma) olarak belirlendi.

Kiler Holding Halka Arz Eşit mi Oransal Dağıtım mı?

Eşit Dağıtım – Tacirler Yatırım Menkul Değerler liderliğinde Sabit fiyat ile talep toplama ve en iyi gayret aracılığı yöntemi uygulanacak.

Kiler Holding Halka Arz Fiyatı Nedir?

1 TL nominal değerli payın fiyatı 7,10 TL olarak belirlendi.

HATSN Halka Arz Sonuçları Açıklandı, Kaç Lot Verdi? HATSN Halka Arz Sonuçları Açıklandı, Kaç Lot Verdi?

Kiler Holding Halka Arz Kodu Nedir?

Kiler Holding, #KLRHO kodu ile talep toplayarak, Borsa İstanbul’da işlem görecek.

Kiler Holding Halka Arz Büyüklüğü Nedir?

Satışa sunulacak ek paylar dahil olmak üzere, tamamı satılması durumunda 830.700.000 TL olarak gerçekleşecek.

Kiler Holding Halka Arz Tahsisat Oranları Nedir?

Halka arz edilecek payların, ek satışlar hariç;

87.750.000 adedi (%90’ı) Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara

9.750.000 adedi ise (%10’u) Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edildi.

Kiler Holding Halka Arz Hangi Bankalar Ve Aracı Kurumlardan İşlem Yapılacak?

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Ahlatçı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Alan Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Alternatif Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Ata Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Aktif Yatırım A.Ş. - Bizim Menkul Değerler A.Ş. - Burgan Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Deniz Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - DenizBank A.Ş. - Dinamik Menkul Değerler A.Ş. - Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Garanti Bankası A.Ş. - Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Global Menkul Değerler A.Ş. - Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Türkiye Halk Bankası A.Ş. - ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - ING Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - ING Bank A.Ş. Özel Bankacılık Şubeleri - Investaz Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Marbaş Menkul Değerler A.Ş. - Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Fibabanka A.Ş. - PhilipCapital Menkul Değerler A.Ş. - Piramit Menkul Değerler A.Ş. - QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Şekerbank T.A.Ş. - Tera Menkul Değerler A.Ş. - Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Ünlü Menkul Değerler A.Ş. - Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. - Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. - Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. - T.C. Ziraat Bankası A.Ş. - Pay Menkul Değerler A.Ş. - Prim Menkul Değerler A.Ş.

Kiler Holding  Halka Arz Borsada Ne Zaman İşlem Görecek?

Payların Borsa’da işlem görme tarihi BİAŞ Yönetim Kurulu’nun yapacağı duyuru ile belirlenecek.

Kiler Holding Halka Arz Edilen Paylar Ne Zaman Hesaba Geçer?

Halka arzın son bulacağı 1 Temmuz tarihinden sonraki 2 işlem günü içerisinde hesaplara geçmesi planlanıyor. 

Kiler Holding Halka Arz Sonrası Hangi Pazarda İşlem Görecek?

Şirket, KLRHO koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

Kiler Holding Hakkında

Kiler Holding, 4 ana grup altında 22 şirketiyle faaliyet gösteriyor;

-          İnşaat Grubu

Kiler Holding’in inşaat grubu projelerini planlayan, geliştiren ve gerçekleştiren Kiler GYO A.Ş. ve bu projelerin inşaatını üstlenen BİSKON YAPI A.Ş olmak üzere iki temel şirketten oluşmaktadır. Müşteri beklentilerini daima aşmak, yaşam ve yatırım anlamında güven uyandıran projeler yaratmak ve bu projeleri planlanan programlarda tamamlamak grup şirketlerinin öncelikli hedefleridir.

-          Enerji Grubu

Türkiye enerji sektörü sürekli gelişmekte olup, aynı zamanda hızlı bir değişim ve dönüşüm içerisindedir ve içinde bulunulan yüzyılın en nitelikli işgüçlerinden birini barındıran tek başına bir sanayi sektörü olmaktan çıkmış, artık diğer tüm sektörlerin gelişmesine katkıda bulunan ve verimlilik artışını sağlayan bir sektöre dönüşmüştür.

-          Turizm ve Hizmetler

2001 yılında kurduğu Turex A.Ş. ile taşımacılık alanında hizmet vermeye başlayan Kiler, personel taşımacılığı, toplu taşıma, araç ve filo kiralama ve akaryakıt istasyon işletmeciliği gibi farklı alanlarda hizmet üretmektedir. Grubun son yıllarda fokusuna sağlık turizmini de alarak başta Afyon olmak üzerek Türkiye’nin önemli termal merkezlerinde otel yatırımlarına yönelmiştir.

-          Sanayi

Kiler Holding 2004 yılı sonunda özelleştirilen Kütahya Şeker A.Ş’nin, kamuya ait hissenin yarısı olan %42’lik bölümünü satın alarak şeker üretiminde de faaliyet göstermeye başlamıştır. İştiraklerden biri olan Şeker A.Ş. ile şeker paketleme ve dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir.
1953 yılından beri gıda sektöründe hizmet veren Kütahya Şeker; kristal toz şeker, küp şeker, küspe ve melas üretimi yapmaktadır. Yılda 240 bin ton pancar işleme kapasitesine sahip Kütahya Şeker A.Ş. Türkiye’nin şeker ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır.