2012 yılında Türkiye’nin Güneydoğu’sunda bulunan Gaziantep şehrinde Akınal ailesi tarafından kurulmuştur. Koza Polyester Türkiye’nin kontinü polimerizasyon’dan polyester elyaf üreten ikinci şirketi konumundadır ve elyaf üretiminde Avrupa’nın en büyük kapasitelerinden birine sahiptir. Koza Polyester 2013 yılı sonunda üretim faaliyetlerine başladığı biliniyor.

koza polyester fabrika

Yayınlanan taslak izahnamede, halka arzda talep toplama sürecinin 3 iş günü süreceği belirtilirken, Garanti Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından sabit fiyat ile talep toplama ve en iyi gayret aracılığı yöntemiyle gerçekleşeceği açıklandı.

Satışa sunulacak pay miktarı; 44.390.000

Dağıtım Şekli; Oransal dağıtım yöntemiyle

Tahsisat Oranı; Açıklanmadı

Fiyat istikrarı işlemleri; Planlanıyor.

Koza Polyester

Koza’nın geniş bir üretim yapabilme kabiliyeti mevcut olup, bu kabiliyet ile birçok farklı endüstriye hitap etmekte.

Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı Halka Arzlar Tekrar Pozitif Sinyaller Verdi! İşte Yeni Halka Arzlar Rekora Gidiyor Tavan Bozmadı

Bunlardan bazıları polimer/cips kullanan firmalar (FDY, POY, BCF Spunbond, Film, Plastik ve masterbatch üreticileri), plastifiyan üretimi ile PVC & Kablo, Kauçuk, suni deri ve diğer plastik endüstrilerine hitap etmektedir.

Ayrıca en büyük üretim kapasitemiz olan polyester kesik elyaf üretimi ile müşteri taleplerine hitap etmekte ve de müşterilerimizin taleplerini karşılamakta.