Teknoloj Şirketi, Değerlenen Yatırım Hakkında Açıklama Yaptı Teknoloj Şirketi, Değerlenen Yatırım Hakkında Açıklama Yaptı

Mobiltel İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MOBTL), sosyal medyada çıkan bazı haber ve yorumların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Mobiltel İletişim, piyasada tanınan bir telefon markasının fabrikasını ve satış/dağıtım kanallarını satın aldığı iddialarını yalanladı. Şirket, bu konuda herhangi bir girişimlerinin olmadığını ve sadece distribütörlük faaliyetleri yürüttüğünü bildirdi.

MOBTL, ayrıca, hakim ortağı ve yönetim kurulu başkanı Aydın Mistaçoğlu’nun sahibi olduğu diğer şirketlerin mobil telefon üretimi ve benzeri konularda faaliyetleri olduğunu ancak bunların şirketle ilgili olmadığını belirtti. Şirket, bu şirketlerle olan ticari ilişkilerinin finansal tablo dipnotlarında açıklandığını ve yeni anlaşmaların basın duyurularıyla kamuoyuna duyurulacağını ifade etti.

İletişim şirketi, yaptığı açıklamada, kamuyu aydınlatma yükümlülüğüne uygun hareket ettiğini ve şirket kaynaklı olmayan sosyal medya paylaşımlarına itibar edilmemesini istedi. MOBTL, gelişmeleri Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ve internet sitesi (www.mobiltel.com.tr) aracılığıyla duyuracağını vurguladı.