Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAFKR), KAP’a yeni bir iş anlaşması bildirdi. Şirket, teknoloji devi BAYKAR ile 1,1 milyon dolarlık bir klima satışı anlaşması yaptı. Bu anlaşmanın Türk lirası cinsinden değeri, güncel kura göre 29.725.740 TL’ye denk geliyor.

KAP Açıklaması

"BAYKAR MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.den 2 ayrı siparişte toplam ~1.100.000-USD'lik savunma sanayiine yönelik klima siparişi alınmıştır.

Teslimatların 2023 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız."

1.500.000.000 TL'lik Dev Tahvil İhraç Edecek 1.500.000.000 TL'lik Dev Tahvil İhraç Edecek

Safkar Ege Soğutmacılık (SAFKR) Faaliyeti Nedir?

Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAFKR), Türkiye’de soğutma, klima ve soğuk hava sistemleri üreten bir şirkettir. Şirket, 1988 yılında kurulmuş olup, otobüs, tren, metro, tramvay, askeri araçlar, gemi ve yatlar için klima sistemleri; soğuk hava depoları, soğuk oda panelleri, soğutucu üniteler ve soğuk zincir çözümleri; endüstriyel soğutma sistemleri; ısı pompaları ve enerji verimliliği projeleri sunmaktadır. Şirketin merkezi İzmir’de olup, Borsa İstanbul’da “SAFKR” kodu ile işlem görmektedir. Şirketin vizyonu, sektöründe lider ve yenilikçi bir marka olmak; misyonu ise müşterilerine kaliteli, güvenilir ve çevre dostu ürünler ve hizmetler sunmaktır.