Halka arz, Kalkınma ve Yatırım Bankası, Ünlü Menkul, Ziraat Yatırım ve QNB Finans Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından, “Fiyat aralığı ile talep toplama” ve “En iyi gayret aracılığı” yöntemi ile gerçekleşecek.

oba makarna fabrika

Oba Makarna, 2010 ve 2012 yılları arasında yaptığı 50.000.000 Euro’luk yatırımlarının ardından günlük 1.540 ton buğday kırma ve yaklaşık 1.000 ton makarna üretim kapasitesi ile 100’den fazla ülkenin sofrasına ulaşmaktadır.

Yeni nesil ürünlerle ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamak amacıyla, Sakarya/Hendek’te yer alan noodle üretim tesisinde hat sayısını 4’e çıkartarak; günlük 3.000.000 paket noodle ve 300.000 adet bardak noodle kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük noodle üretim tesisine sahip.

RGYAS Halka Arzı Yatırımcısından Talep Topluyor! RGYAS Halka Arzına Dair Detaylar RGYAS Halka Arzı Yatırımcısından Talep Topluyor! RGYAS Halka Arzına Dair Detaylar

Halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na sunulan taslak izahname, şirket web sitesinde yayınlanırken, satışa sunulacak pay miktarı, ya da tahsisat oranları gibi detaylar ise henüz netlik kazanmadı.

Oba Makarna Neden Halka Arz Edecek?

Yayınlanan taslak rapora göre;

Şirketin halka arzı ile kaynak elde edilmesi,

Kurumsallaşmaya hız kazandırılması,

Şirket değerinin ortaya çıkması,

Bilinirlik ve tanınırlığın pekiştirilmesi,

Şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin daha güçlü bir şekilde uygulanması,

Şirketin kurumsal kimliğinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

Halka Arz Geliri, Şirket Faaliyetlerinin Büyütülmesinde Değerlendirilecek

Oba Makarna’nın sermaye artırımı dolayısıyla ihraç edilecek yeni paylar neticesinde elde edilecek fon;
Ağırlıklı olarak şirketin faaliyetlerini büyütmesinde,

Kalan kaynak ise büyümeye bağlı olarak artan işletme sermayesinin karşılanması ve banka kredi borçlarının bir kısmının kapatılmasında kullanılacak.