Pay başına 2,29 TL sabit fiyatla talep toplayan Pardus Girişim Sermayesi #PRDGS 55 milyon TL’lik sermaye artırımı ve ilave talep gelmesi durumunda 11 milyon TL ek pay satışıyla toplamda 66 milyon payını satışa çıkardı.

Tüm payların satılması halinde, halka arz büyüklüğü 151.140.000 TL olarak gerçekleşecek. Şirket paylarının Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem göreceği tarih  15 Haziran Çarşamba günü olarak açıklandı.

halka arzlar-1

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

Pardus Girişim Sermayesi’nin sermaye artırımı yolu ile ihraç edilecek olan payların ihraç ve halka arzından elde edilecek fonun, halka arz giderleri düşüldükten sonra kalan kısmına ilişkin planlanan kullanım yerleri şöyle açıklandı;

Pasifik Donanım ve Yazılım (PATEK) Halka Arz Kaç Lot Verecek, Hangi Bankalarda Var? Pasifik Donanım ve Yazılım (PATEK) Halka Arz Kaç Lot Verecek, Hangi Bankalarda Var?

-          Mevcut yatırımından kaynaklanan borcun ödenmesi

-          Yeni girişim sermayesi yatırımı imkanlarının finansmanı

Şirket paylarının halka arzı ile, şirketin özkaynaklarının güçlendirilmesi, yeni yatırım imkanlarının artırılması sureti ile rekabet gücünü artırılması, şirketin mevcut yatırımlarından kaynaklanan borç yükünün azaltılması, mevcut kurumsal yapının geliştirilerek güçlendirilmesi hedefleniyor.