Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (POLTK), MacDermid Performans Solutions Kimyasal Sanayi ve Tic. A.Ş. ile yüzey işlem (metal kaplama) kimyasallarının üretimi, satışı ve teslimatına ilişkin bir tedarik sözleşmesi imzaladığını açıkladı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasına göre, sözleşme 27 Ekim 2023 tarihinde imzalandı ve yaklaşık 2.200 tonu bulan farklı türdeki yüzey işlem kimyasallarını kapsıyor. Sözleşme, MacDermid Performans’ın ithal ettiği ürünlerin yerelleştirilmesi ve üretim faaliyetlerini artırma projesi kapsamında gerçekleştirildi.

Sözleşmenin en az 1 yıl süreli olduğu ve taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça birer yıl süreyle otomatik olarak kendiliğinden uzayacağı belirtildi. Ayrıca, ürünlerin tedarikine ve miktarına yönelik herhangi bir satış hedefi, ürünün satış miktarına yönelik sınırlama, alış/satış taahhüdü veya yükümlülüğü bulunmadığı ifade edildi.

Açıklamada, satışların sipariş usülü olacağından şirketin herhangi bir stoklama maliyeti ve riski bulunmadığı, sevk, nakliye ve sigorta giderlerinin MacDermid Performans tarafından üstlenildiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, bu anlaşmanın üretim kapasitesinin daha verimli çalışmasını sağlayacağı ve şirket ile MacDermid Performans’ın aynı gruba bağlı olduğundan şirketin tahsilat riski, tahsilat gecikmesi gibi herhangi bir risk maruziyeti bulunmadığı belirtildi.

Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., yüzey işlem kimyasalları, metal tozları, metal kaplama ekipmanları ve endüstriyel kimyasallar alanlarında faaliyet gösteren bir şirkettir.

Halka Arz Sonrası Yüzde 89 Yükselmişti, Yurt Dışında Telekomünikasyon Ağı Kuracağını Açıkladı Halka Arz Sonrası Yüzde 89 Yükselmişti, Yurt Dışında Telekomünikasyon Ağı Kuracağını Açıkladı

KAP Açıklaması

"27 Ekim 2023 tarihinde, Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Şirket”) ile MacDermid Performans Solutions Kimyasal Sanayi ve Tic. A.Ş. (“Alıcı”) arasında, Alıcı tarafından ithal edilen ürünlerin yerelleştirilmesi ve üretim faaliyetlerini artırma projesi kapsamında yaklaşık 2.200 tonu bulan farklı türdeki yüzey işlem (metal kaplama) kimyasallarının en az 1 yıl süreli sipariş usülü üretilmesi, satışı ve teslimatına ilişkin “Tedarik Sözleşmesi” imzalanmıştır. Sözleşme taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça birer yıl süreyle otomatik olarak kendiliğinden uzayacaktır. Ürünler’in tedarikine ve miktarına yönelik herhangi bir satış hedefi, ürünün satış miktarına yönelik sınırlama, alış/satış taahhüdü veya yükümlülüğü bulunmamaktadır. 

Satışlar sipariş usülü olacağından Şirket’in “Alıcı” ile yapacağı işlemlerde herhangi bir stoklama maliyeti ve riski bulunmamakta olup, sevk, nakliye ve sigorta giderleri “Alıcı” tarafından üstlenilmektedir.

Bu anlaşma, üretim kapasitesinin daha verimli çalışmasını sağlayacak olup, Şirket ile Alıcı aynı gruba bağlı olduğundan Şirket’in tahsilat riski, tahsilat gecikmesi gibi herhangi bir risk maruziyeti bulunmamaktadır."