Qua Granite 9 Nisan’da Borsada İşlem Görecek

Yatırımcıdan büyük talep toplayan Qua Granite 9 Nisan’da Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da 16,46 TL fiyat ile işlem görmeye başlayacak.

Tarihi bir rekora imza atılan halka arza 846.353 kişi talep gönderdi. Talebin bu denli büyük olmasının en büyük sebebi ise, borsaya hem yeni katılımcının olması hem de halka arzın eşit dağıtım ile gerçekleşmesi oldu.

Son dönemlerde gerçekleşen halka arzdan bir farklı yönü ise, yatırımcının aslında pek karşılaşmadığı TV reklamlarında da Qua Granite’i gördük.

9 Nisan Cuma günü Borsa İstanbul’da düzenlenecek olan Gong Töreni’nin ardından, Qua Granite ilk işlem gününe başlayacak.  Halka arz tarihi belli olmasından bu yana, sosyal medya üzerinden günlerce Trend’e giren şirkete ilgi oldukça yoğun.

Halihazırda devam eden kapasite artırım yatırımını tamamlayıp daha da kurumsal bir yapıyla hem iç hem de ihracat pazarlarındaki etkinliğini artırmayı hedefleyen Qua Granite’in halka arzı 5-6 Nisan’da Borsa‘da Satış yöntemi ile gerçekleşti. Büyüklüğü 395 milyon TL olan halka arzda satılan toplam 24 milyon adet payın 15 milyon adeti sermaye artırımı yoluyla, 9 milyon adeti de ortak satışı şeklinde gerçekleşti. Halka arz sonrasında şirketin halka açıklık oranı yüzde 20 oldu.