Reeder Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. #REEDR, Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı.

13-14-15 Eylül tarihlerinde halka arz eden şirket, bugün sabah seans açılışı itibariyle borsada işlem görmeye başladı.

Bireysele eşit dağıtım yöntemiyle 215.000.000 lotunu yatırımcılarına dağıtacak olan firmanın halka arz fiyatı 9,30 TL olarak belirlenmişti.

Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.'nin üstlendiği halka arz sürecinde yatırımcılara toplamda 46 lot (428 TL) pay dağıtımı yapılmıştı.

KAP Açıklaması

Şirketin borsada işleme başlamasına ilişkin Borsa İstanbul'dan bir açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan bildirim şu şekilde:

"Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş., REEDR.E işlem koduyla 21/09/2023 tarihinden itibaren (BUGÜN) Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır (Baz Fiyat: 9,3 TL; Maksimum Emir Değeri: 1.000.000 TL)."

Reeder Teknoloji #REEDR GONG Töreni

REEDR Hisse Tavanda Nasıl Alınır?

Hisse senedi fiyatı tavan seviyesindeyken, almak isteyenlerin verdiği emirler tavan alış olarak kaydedilir. Satmak isteyenlerin verdiği emirler ise tavan satış olarak kaydedilir. Tavan satış emirleri, tavan alış emirlerinden az olduğu sürece, hisse senedi fiyatı tavan seviyesinde kalır.

49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor! 49 Yıllık Cam İşleme Fabrikası Halka Arz Oluyor!

Hisse senedi fiyatı tavan seviyesindeyken, satış emri verenlerin sayısı çok azdır. Bu yüzden, tavan seviyesinden alış emri verenlerin emirleri gerçekleşmez. Tavan seviyesinin kırılması için, satış emri verenlerin sayısının artması gerekir.

Hisse senedi fiyatı tavan seviyesinde olduğunda, alış emri vermek isteyen yatırımcılar iki seçeneğe sahiptir. Birincisi, tavan seviyesinden alış emri verip, satış emri verenlerin sırasının kendilerine gelmesini ummaktır. İkincisi, fiyatın tavan seviyesinden düşmesini bekleyip, daha düşük bir fiyattan alış emri vermektir.