SPK’dan Bir Onay Daha! Mercan Kimya Halka Arz Oluyor

Son dönemlerin halka arz edilen şirketlerinin arasına, bugün Mercan Kimya da katıldı. Bugün yayınlanan SPK bültenine göre Mercan Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzı onayandı.

Mercan Kimya halka arz detayları

Mercan Kimya’nın geçtiğimiz günlerde SPK’ya yapmış olduğu halka arz başvurusu, bugün onaylandı ve SPK bülteninde yayınlandı. Şirket tarafından açıklanan izahnamenin detaylarına detaylarına baktığımıza çıkarılmış sermayesinin 45.000.000 TL’den 65.000.000 TL’ye çıkarılması sebebiyle artırılacak 20.000.000 TL  nominal değerli paylarının halka arzı planlanmakta. Şirket tarafından yapılan açıklamada halka arz için 20.000.000 TL nominal değerli hisse senedi satışı yapılacak. Bu şirket için halka arz sırasında fazla talep gelmesi durumunda ek satış yapılmayacak.

Yapılan açıklamaya göre 1 TL nominal değerli hisse payları 8,81 ile 10,46 fiyat aralığında satışa sunulacak. Mercan Kimya’nın borsada işlem göreceği kod ise #MERCN olacak. Halka arzın eşit dağıtımla yapılacağı açıklandı.

Mercan Kimya halka arz taahhütleri neler?

Şirket tarafından yapılan açıklamada şirket ortakları Gültekin Oktay Salgar, Sinan Salgar ve Bekir Salgar’ın paylarının, borsada işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl içinde, sahip oldukları payları satmayacağı taahhüdü verildi.

Mercan Kimya halka arzı ne zaman olacak?

Mercan Kimya halka arz işlemi, Borsa İstanbul Birincil Piyasada, A1 Capital tarafından gerçekleştirilecektir. Değişken fiyatı bulunan talep toplamanın süresi ise 2 iş günü olarak belirlenmiştir. İkinci günün sonunda satışlar yapılıp eşit dağıtım gerçekleştirilerek, talep toplama sonlandırılacaktır.

Halka arzda talep toplama döneminde, sistemde belirlenmiş olan fiyat aralığından alım emri girilebilmektedir. Belirlenen fiyatların dışında sisteme emir girilmesi mümkün değildir. Bu halka arz sırasında kredi kartı ile işlem yapılmayacaktır. Mercan Kimya halka arzından pay almak isteyen yatırımcıların, Borsada işlem yapmaya yetkili kurumlar aracılığı ile başvuru yapması gerekir.

Mercan Kimya halka arz gelirleri nereye aktarılacak?

Diğer halka arz edilen şirketlerin aksine henüz Mercan Kimya tarafından, halka arz gelirlerinin nereye yatırılacağı taslak izahnamede açıklanmamıştır. İlerleyen günlerde şirketin yatırımlarını nereye yapacağı ve halka arz gelirlerini nasıl değerlendireceği açıklanacaktır.