Özel durum açıklamasında bahsi geçen iki katlı prefabrik fabrika binası ve arsası niteliğinde olan taşınmazın satış işlemlerine ilişkin yapılan KAP açıklamasının içeriği ise şu şekilde:

"Şirketimizin 10.08.2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapmış olduğu özel durum açıklamasında bahsi geçen ”İki Katlı Prefabrik Fabrika Binası ve Arsası Niteliğinde olan taşınmazın” satış işlemleri bugün (16.08.2023 tarihinde) başarılı şekilde tamamlanmıştır.

Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 19 Temmuz 2024 Günün Önemli Şirket Ve Borsa Haberleri 19 Temmuz 2024

Bu kapsamda ekspertiz değeri KDV hariç 70.970.000 TL olan Gayrimenkul’ün satışı peşin bedelle 131.547.223 TL olarak sonuçlanmıştır. Bahsi geçen tüm satış tutarları nakit olarak tahsil edilmiştir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur."

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEDTR) Faaliyeti Nedir?

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEDTR), sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Meditera, solunum sistemleri, infüzyon sistemleri ve biyosidal ürünlerin üretimi ve satışını yapmaktadır. Şirket, 2021 yılında Borsa İstanbul’da halka arz olmuş ve yatırımcıların ilgisini çekmiştir. Meditera, yenilikçi ürünler geliştirmek için güçlü bir Ar-Ge çalışması yürütmekte ve patentli ürünleriyle sağlık sektörüne katkı sağlamaktadır. Şirketin merkezi İzmir’de bulunmaktadır. Meditera, sağlık sektörünün ihtiyaçlarına cevap veren bir şirket olarak büyüme potansiyeli taşımaktadır.