Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Vestel, iki iştirakinin birleştiğini duyurdu.

Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu Son İşlem Gününde BOFA Milyarlık Satış İle Damga Vurdu

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (VESTL) %100 bağlı ortaklığı Vestel Ticaret AŞ'nin İspanya'da %100 bağlı ortaklığı Vestel Iberia S.L. ile yine Vestel Ticaret'in Hollanda'da %100 bağlı ortaklığı Vestel Holland B.V., 1 Ekim 2023 tarihi itibarıyla Vestel Holland B.V. altında birleştirildi.

Bu birleşme ile Vestel Iberia S.L.'nin tüm varlık, yükümlülük ve operasyonları, Vestel Holland B.V.'nin İspanya'da kurulu şubesi olan Vestel Holland B.V. Sucursal En Espana'ya devredildi. Vestel Holland B.V. Sucursal En Espana, Vestel Iberia S.L.'nin organizasyon, ortaklık yapısı, fonksiyon ve operasyonlarını mevcut hali ile devam ettirecek.

Vestel açıklamasında, bu değişikliğin şirketin İspanya'daki pazar konumunu etkilemeyeceğini belirtti.

KAP Açıklaması

"Yurt dışı iştiraklerimizin yapılandırılması kapsamında, Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Vestel Ticaret AŞ'nin ("Vestel Ticaret") İspanya'da mukim %100 bağlı ortaklığı Vestel Iberia S.L. ile yine Vestel Ticaret'in Hollanda'da mukim %100 bağlı ortaklığı Vestel Holland B.V.'nin, Vestel Holland B.V. altında birleştirilmesine karar verilmiştir. Bu birleşme ile Vestel Iberia S.L.'nin tüm varlık, yükümlülük  ve operasyonları, 1 Ekim 2023 tarihi itibarıyla, Vestel Holland B.V.'nin İspanya'da kurulu şubesi olan Vestel Holland B.V. Sucursal En Espana'ya devredilmiştir. Vestel Holland B.V. Sucursal En Espana, Vestel Iberia S.L.'nin organizasyon, ortaklık yapısı, fonksiyon ve operasyonlarını mevcut hali ile devam ettirecektir. Bu değişiklik Şirketimizin İspanya'daki pazar konumunu etkilemeyecektir."