Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRLSM), Dünya Göz Hastanesi San. ve Tic. A.Ş. için güneş enerjisi santrali kurulacağını açıkladı.

BRLSM, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yaptığı açıklamada, bağlı ortaklığı Solar Santral Enerji A.Ş ile Dünya Göz Hastanesi San. ve Tic. A.Ş arasında 9.199 kWe/11.797 kWp kapasitesinde anahtar teslimli güneş enerji santrali kurulumu için K.D.V. hariç toplam 7.5 milyon ABD Doları bedelle ön anlaşma yapıldığını duyurdu.

Şirket, bu yatırımla hem yenilenebilir enerjiye katkı sağlayacak hem de Dünya Göz Hastanesi’nin elektrik ihtiyacını karşılayacak.

24 Nisan Şirketlerden Önemli Gelişmeler 24 Nisan Şirketlerden Önemli Gelişmeler

Ön anlaşmanın detaylarının sözleşme imzalandığında kamuoyu ile paylaşılacağını belirten mühendislik firması, proje bedelinin TL karşılığının güncel kur ile 202.360.500 TL olduğunu bildirdi. Sözleşme kapsamında santralin kurulum süresi ve lokasyonu hakkında ise henüz bir bilgi verilmedi.

KAP Açıklaması

"Şirketimizin bağlı ortaklığı Solar Santral Enerji A.Ş ile Dünya Göz Hastanesi San. ve Tic.A.Ş. arasında 9.199 kWe/11.797 kWp  kapasitesinde anahtar teslimli Güneş Enerjisi Santrali kurulumu için K.D.V.hariç toplam 7.500.000. ABD Doları bedelle ön anlaşma yapılmıştır.

Proje bedelinin TL karşılığı güncel kur ile 202.360.500 TL olup sözleşme imzalandığında detayları kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur."