Baydöner Restoranları (BYDNR) daha önce duyurulan teşvik belgesinde gerçekleştirilen değişikliğe ilişkin bilgilendirme yaptı.

bydnr-halka-arz-yatirim-tesvik-belgesi

Söz konusu değişikliği Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) kamuoyuna ve pay sahiplerine açıklayan BYDNR, yatırım teşvik belgesinin detaylarını yatırımcılara tekrar hatırlattı.

Yatırım Teşvik Belgesi Hakkında Açıklama Yaptı

BYDNR'in KAP'ta yaptığı açıklamayada, şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı olan APZ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kırmızı et işleme ve tereyağı üretim tesisinin inşasına ilişkin olduğu belirtilen teşvik belgesi hakkında duyuru yaptı.

27 Nisan 2022 tarihli 535970 sayılı konuya ilişkin olan ve 85.907.394 TL tutarındaki yatırım teşvik belgesinin halka arz sürecinde onaylı izahnamede kamuoyuna sunulduğu hatırlatıldı.

Teşvik Tutarı 125 Milyon Lirayı Aştı!

Bu kapsamda söz konusu kırmızı et işleme ve tereyağı üretim tesisinin inşasına ilişkin olarak, yatırım teşvik belgesinin tutarının 125.220.221 TL'ye yükseltildiği pay sahiplerine açıklandı.

BYDNR tarafından yapılan KAP açıklamasına göre yatırım teşvik belgesi kapsamında, bu süreçte SGK Primi İşveren Desteği, KDV istisnası, Kurumlar Vergisi indiriminden faydalanılacak.

BYDNR Halka Arzı Ses Getirmişti

2023 yılının en çok ses getiren halka arzlarından olan Baydöner Restoranları (BYDNR) 21 Ağustos 2023 tarihinde Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamıştı.

Son 3 Yıl İçerisinde Temettü Ödemesinde Rekor Kıran Şirketler Son 3 Yıl İçerisinde Temettü Ödemesinde Rekor Kıran Şirketler

15-16 Ağustos tarihlerinde iki iş günü boyunca yatırımcılardan talep toplayan gıda firması, toplamda 18 milyon adet hissesini 21,00 TL'den yatırımcılara halka arz etmişti.

Paylarının tamamını eşit dağıtım yöntemiyle yatırımcılara dağıtan BYDNR'in katılım endeksine uygun olmadığı ise yayımlanan onaylı izahname ile duyurulumuştu.

Sektördeki faaliyeti nedeniyle Borsa İstanbul'daki yeri devamlı tartışılan BYDNR'in katılım endeksine uygun olmaması da kamuoyunun gözünden kaçmamıştı.

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.