CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE) tarafından 29 Ocak 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Güneş Enerjisi Santrali Projesi Kabulü hakkında açıklamalar yapıldı.

Enerji şirketi tarafından yapılan açıklamada, Ula Hayvancılık İnşaat Tarım Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ile yapmış olduğu Diyarbakır ilindeki çatı tipi güneş enerjisi santrali projesinin detayları duyuruldu. İki şirket arasında yapılan iş anlaşmasının 3.462.000,00 USD olduğu bildirilirken anlaşma detayları yatırımcıya duyuruldu.

KAP Açıklaması

Enerji şirketi tarafından yapılan KAP açıklamasında; 

''Şirketimiz ile Ula Hayvancılık İnşaat Tarım Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi arasında imzalanan 11.01.2023 Tarihli 3.462.000,00 USD (ÜçMilyonDörtYüzAltmışİkiBinAmerikanDoları) toplam bedelli sözleşme kapsamında, Diyarbakır ilinde yer alan çatı tipi güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapılarak devreye alınmıştır ve santral elektrik üretimine başlamıştır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur'' denildi.

cwene-3

Bu Hafta 16 Şirket Temettü Kararını Açıklayacak Bu Hafta 16 Şirket Temettü Kararını Açıklayacak

CWENE Hakkında Bilinmesi Gerekenler

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi 2010 yılında kurulmuş fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firmasıdır. Yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesiyle güneş paneli üretim firmalarından biridir.

CW Enerji, güneş enerji santrallerinin (GES) yatırım ve teknik danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, lisanslı ve lisanssız santral kurulumları, lisans alımı ve işletme, ayrıca lisanssız üretim yönetmeliğine uygun olarak projeler planlama, projelendirme, finans ve uygulama ile kurulum sonrası teknik bakım, onarım konularında da hizmet veriyor. Endüstriyel kurulumların yanı sıra evsel çatı kurulumlarında da çözümler sunuyor. Şebeke bağlantılı (On-Grid) sistemlerin yanı sıra şebekeden bağımsız akü destekli sistemler (Off-Grid), güneş enerjili sulama sistemleri, LED aydınlatma sistemleri, güneş enerjili kamera sistemleri ve elektrikli araç şarj istasyonları gibi alanlarda da hizmet vermektedir.