Alfa Solar Enerji, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler liderliğinde, 9.200.000 adet payını halka arz edecek. Şirket payları halka arz sonrası, Yıldız Pazar’da işlem görecek.

Şirket çıkarılmış sermayesinin 40 milyon liradan, 46 milyon liraya çıkarılması nedeniyle 6.000.000 TL nominal değerli pay ve ortak Alfa Kazan Enerji ve Çevre Yatırımları’na ait 3.200.000 TL nominal değerli pay olmak üzere, toplamda 9.200.000 adet payın halka arz edilmesi için SPK’ya başvuruda bulundu.

Talep toplama sürecinin 3 iş günü olması ve halka arzın 2022 yılının son çeyreğinde gerçekleşmesi biliniyor. Şirket paylarının halka arzı, Deniz Yatırım liderliğinde oluşturulacak konsorsiyum tarafından “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En iyi Gayret Aracılığı” yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Halka arzda, tahsisat grubunda “Yüksek Başvurulu Yatırımcı” tahsisat grubu da yer alacak.

Fuzul Gayrimenkul Halka Arz Edecek! (Fuzul Gyo) Fuzul Gayrimenkul Halka Arz Edecek! (Fuzul Gyo)

alfa solar enerji

Dağıtım yöntemi; Oransal dağıtım

Satışa sunulacak pay miktarı; 9.200.000

Halka arz kodu; ALFAS

Tahsisat Oranı; Açıklanmadı

İşlem göreceği Pazar; Şirket payları BİST Yıldız Pazar’da işlem görmesi bekleniyor.

Şirket Tarafından Verilen Taahhüt

Şirket payları, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına ve Borsa İstanbul’a veya SPK’ya ve yurt dışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağı doğrultusunda taahhütte bulunmuştur.

Halka Arz Gerekçesi ve Gelirlerin Kullanım Yerleri

Alfa Solar paylarının halka arzı, sermaye artırımı ve mevcut ortakların sahip olduğu payların satışı şeklinde olacak. Şirketin pay sahibi Alfa Kazan’a ait olan paylardan toplam 3.200.000 adet pay ve Şirket tarafından yeni ihraç edilecek toplamda 6.000.000 pay ile birlikte toplam 9.200.000 adet pay halka arz kapsamında satılacak.

Şirket, pay sahibi Alfa Kazan satışından herhangi bir gelir elde etmeyecek.

Şirketin, sermaye artırımı dolayısıyla ihraç edilecek yeni payların halka arzı neticesinde elde edeceği brüt halka arz gelirinden, ilgili masraf ve maliyetler düşüldükten sonra kalan fonun, aşağıda gösterilen oranlarda ve amaçlarla kullanılması planlanıyor;

-          Yeni fabrika yatırımının sonuçlandırılması ve ek depo yapımı,

-          İşletme sermayesi

-          Şirket fabrikalarının elektrik ihtiyacını karşılayacak ve tüketim kadar üretim yapacak GES kurulması

Alfa Solar Enerji

Alfa Solar Enerji yenilenebilir enerji kaynaklarından, güneş enerjisi sektöründe gerçek kalite anlayışı ve üretim tecrübesini Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesinde deneyimli Teknik kadrosu ile fotovoltaik (PV) panel üretim tesisinde dünyaya örnek, kendi geliştirdiği farklılıklarla ultra modern tesiste sıfır hata anlayışı ile yalın üretim yaparak yüksek kalitede fotovoltaik (PV) panelleri gururla üretmektedir.

6000 m² yüksek teknoloji ürünü robotik üretim hattı ve deneyimli Teknik personeli sayesinde ;
Yüksek verimli panelleriyle ilk yatırım maliyetinde, hızlı geri dönüşüm sağlayarak, 25 yıl ürün garantisi sunmaktadır.
Müşterilerini en doğru şekilde yönlendirerek, kaliteli, TUV sertifikalı, Avrupa Standartlarında lisanslı ürünler üretir.
Müşterilerimizin ürün ve hizmetlerimize olan beklentilerini dünya çapında istikrar ve güvenilirliği ile garanti eder.