Yılın ilk 9 ayında yüzde 75 büyüme kaydeden Artemis Halı’nın, Kasım ayında halka arz edilmesi planlandığı açıklandı. Acme Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı’nın Dünya’ya yaptığı açıklamada, Türkiye ve dünyada en önemli halı üretim merkezlerinin başında Gazitantep’in geldiğini ifade ederek, Gazitanep’te halı sektöründen halka açılacak ikinci firma olacaklarını belirtti.

Tab Gıda Halka Arz Olacak Tab Gıda Halka Arz Olacak

Amaç Ekonomik Kaynak Elde Etmek Değil

Gerçekleşmesi beklenen halka arzın, ekonomik kaynak elde etme mantığıyla değil, Artemis Halı’nın kurumsallığını artırarak ileriye yönelik yatırımlar ve Ar-Ge yatırımlar için yapılacağını belirten Batallı, halka arzdan elde edilecek gelir ile, diğer bir amaçlarının ise, üretim rakamlarını artırarak ihracat ağını geniş bir seviyeye çıkaracak olan yurt dışı yatırımlarının olduğunu ifade etti.

artemis halı

Artemis Halı

2012 yılında bu anlayışla çıktığımız yolda gücü, yenilikçi bakış açımızla birleştirdik ve zamansız halı koleksiyonları ürettik.Ar&Ge’ye yaptığımız yatırımlarla son teknoloji dokuma tekniği ile halıdaki tozlanmayı %74’e varan oranda azalttık. Özgün tarzda hazırlanan koleksiyonlarımızı bugün 1500’den fazla satış noktamızda müşterilerimizle buluşturuyoruz.