Yarından (1 Kasım 2022) itibaren, #ARMDA, #MANAS, #PKENT, #TUCLK, #YGYO paylarında VBTS kapsamında tedbir uygulanırken, #LIDER paylarında ise yatırım aracı kapsamında tedbir uygulanacak.  Öte yandan, #SONME paylarında ise 4 isme, 1 ay süreyle tedbir uygulanacak.

borsa istanbul 6 hisse 4 yatırımcı tedbir

ARMDA – MANAS – PKENT – TUCLK – YGYO

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ARMDA.E, MANAS.E, PKENT.E, TUCLK.E ve YGYO.E payları 01/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 30/11/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Son Halka Arza Yoğun Talep! Yatırım Şirketleri Sırada Son Halka Arza Yoğun Talep! Yatırım Şirketleri Sırada

LIDER

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle LDR Turizm A.Ş. (LIDER) payında 01/11/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağına" ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" ve "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" tedbirleri uygulanacak.

Sönmez Filament Paylarında, Yatırımcı Bazında Tedbir Kararı

Borsa İstanbul’da #SONME koduyla işlem gören Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş. paylarında, 4 yatırımcıya, 1 Kasım 2022 tarihinden geçerli olmak üzere, 1 ay süreyle “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı, “Brüt Takas” ve “İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması” tedbirleri getirildi.

İşlem yasağı uygulanacak yatırımcılar, “Hakan Balcı, Gürkan Kubilay, Erkan Özcan ve Filiz Özseyman” olarak duyuruldu.