Borsa İstanbul A.Ş. tarafından 25 Ağustos 2023 Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Pay Sırasının İşleme kapatması ile ilgili açıklama yaptı. Borsa İstanbul, Petrokent Turizm A.Ş. (PKENT) hissenin işlemlerini geçici süreliğine durdurdu. 

Haftanın İlk Gününde Borsa ve Şirketlerden Öne Çıkan Gelişmeler Haftanın İlk Gününde Borsa ve Şirketlerden Öne Çıkan Gelişmeler

Borsa İstanbul tarafından yapılan işlem kısıtlamasında; ''PKENT.E işlem sırası, şirketin paylarında meydana gelen olağandışı fiyat/miktar hareketine ilişkin olarak Borsamız tarafından talep edilen özel durum açıklamasının şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) zamanında gönderilmemiş olması sebebiyle geçici olarak işleme kapatılmıştır.'' şu ifadeler yer aldı.

PKENT Faaliyeti Nedir ?

PETROKENT TURİZM ANONİM ŞİRKETİ, tatil merkezlerinin yönetiminin yanı sıra turizm projeleri için gayrimenkul edinme ve geliştirme işi ile uğraşan Türkiye merkezli bir şirkettir. Türkiye'de Side ve Abant'ta sırasıyla Club Golden Beach ve Petroclub Abant Yayla Tatil Köyü adlarında iki resort otel işletmektedir.

Editör: Ece Çavuşlu