Borsa İstanbul’da bugün (28 Aralık) seans bitiminde, 5 hisseye yarından geçerli olmak üzere 1 ay süreyle VBTS kapsamında kısıtlama geldi.

Yapılan açıklamalarda 4 hisse için brüt takas kısıtlaması, 1 hissede ise açığa satış ve kredili işlem kısıtlaması uygulanacak.

borsa istanbulda 5 hisseye kısıtlama

Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı #PSGYO

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PSGYO.E payları 29/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Haftanın Son İşlem Gününde 2 Hisseye Kısıtlama Haftanın Son İşlem Gününde 2 Hisseye Kısıtlama

EPLAS, KRSTL, RTALB ve YGYO Paylarında 1 Ay Brüt Takas

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EPLAS.E, KRSTL.E, RTALB.E ve YGYO.E paylarında 29/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.