Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OFSYM), bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirket, halka arz sürecini başarıyla tamamladıktan sonra, sabah saat 10:00’da gong töreni ile borsada ilk işlemini gerçekleştirdi. Gong törenine, OFSYM Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Taşkaldıran, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Enes Ergun, Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Genel Müdürü Utku Ergüder ve diğer davetliler katıldı.

Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirket, halka arz ve talep toplama sürecini tamamladıktan sonra, sabah saat 10:00’da gong töreni ile borsada ilk işlemini gerçekleştirdi. OFSYM halka arzında talep toplama işlemleri 14-15 Ağustos 2023 tarihlerinde iki iş günü boyunca yapılmıştı. Şirketin halka arz fiyatı 27,20 TL olarak belirlenirken, şirketin halka açıklık oranı ise %15,56 olarak belirlendi. Şirketin payları, Yıldız Pazar’da OFSYM kodu ile işlem görecek.

Ofis Yem’in halka arzı, borsada büyük ilgi gördü. Talep toplama sürecinde şirkete 17 kat talep geldi. Halka arzda 22,75 milyon adet pay satışa sunuldu. Şirketin halka arz sonrası piyasa değeri 1,8 milyar TL’ye ulaştı. Şirketin halka arzından elde ettiği gelirin yüzde 50-60'ı finansal borçların kapanması, yüzde 10-20'si net işletme sermayesi, yüzde 15-20'si yatırım harcamalarında kullanılacak.

OFSYM’in borsaya girişi, Türkiye’nin tarım ve hayvancılık sektörüne oldukça katkı sağlayacaktır. OFSYM'in borsadaki performansı merakla izleniyor. 

IC Enterra Yenilenebilir Enerji Katılıma Göre Lot Dağıtım Miktarı Belli Oldu IC Enterra Yenilenebilir Enerji Katılıma Göre Lot Dağıtım Miktarı Belli Oldu

Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş Hakkında

Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OFSYM), Türkiye’nin önde gelen yem üreticilerinden biridir. Şirket, 1989 yılında kurulmuş ve 2005 yılında Ofis Yem markasını oluşturmuştur. Şirket, büyükbaş hayvan, küçükbaş hayvan, kümes hayvanı ve balık yemi üretmektedir. Şirketin üretim kapasitesi yıllık 1 milyon tonun üzerindedir.