Dinamik Isı Makina Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DNISI), kendi elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamak için tüm üretim tesislerinin çatılarına güneş enerjisi santrali (GES) yatırımı yaptığını açıkladı.

DNISI’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, daha önce duyurduğu elastomerik kauçuk köpük ve PE köpük üretim tesislerinin çatılarına kurulan GES’lerin devreye alındığı ve elektrik üretmeye başladığı bildirilmişti.

Açıklamada, “Çatı GES” projeleri kapsamında, diğer üretim tesisleri olan XPE köpük ve XPS köpük üretim tesislerinin çatılarına da toplam 10.300 m2’lik alana kurulan GES’lerin tamamının devreye alındığı ve elektrik üretimine başlandığı belirtildi.

Açıklamada, GES santrallerinin toplam kurulu gücünün 6.700.000 KWh (4.544,64 KWp) olduğu ve mevcut durum itibariyle elektrik enerjisi ihtiyacının tamamının şirketin kendi üretim tesislerinden karşılandığı ifade edildi.

Halka Arz Sonrası Yüzde 89 Yükselmişti, Yurt Dışında Telekomünikasyon Ağı Kuracağını Açıkladı Halka Arz Sonrası Yüzde 89 Yükselmişti, Yurt Dışında Telekomünikasyon Ağı Kuracağını Açıkladı

KAP Açıklaması

"Şirketimizin Elastomerik Kauçuk Köpük Üretim Tesisinin 14.000 m2 çatı alanına kurulan Güneş Enerjisi Santrali (GES) Üretim Tesislerinin ve  PE Köpük Üretim Tesisinin 6.450 m2 olan çatı alanına kurulan GES Üretim Tesislerinin devreye alındığı ve elektrik enerjisi üretmeye başladığı önceki özel durum açıklamalarımızla kamuya duyurulmuştu.

“Çatı GES” projelerimiz kapsamında, diğer üretim tesislerimiz olan XPE Köpük Üretim Tesisinin 5.700 m2 olan çatı alanına ve XPS Köpük Üretim Tesisinin 4.600 m2 olan çatı alanına olmak üzere toplam 10.300 m2 olan çatı alanına kurulan GES yatırımının tamamı devreye alınmış olup elektrik üretimine başlanmıştır.

Devreye alınan bu yatırımlar sonucunda tüm üretim tesislerimizin çatılarında Güneş Enerji Santrali kurulmuş ve XPE Köpük Üretim Tesisinin çatı alanına kurulan GES üretim tesisimizde yılda yaklaşık 1.200.000 KWh (831,68 KWp) elektrik enerjisi ile XPS Köpük Üretim Tesisinin çatı alanına kurulan GES üretim tesisimizde yılda yaklaşık 1.100.000 KWh (690,92 KWp) elektrik enerjisi dahil olmak üzere, GES santrallerimizin toplam kurulu gücü 6.700.000 KWh (4.544,64 KWp) olup, mevcut durum itibariyle elektrik enerjisi ihtiyacımızın tamamı,  Şirketimizin   kendi üretim  tesislerinden  karşılanmaya başlanmıştır.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur."