CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE) tarafından 6 Şubat 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Proje Kabulü hakkında açıklamalar yapıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, Denizli ilinde yapılan GES projesinin üretime başladığı ve yeni yatırımların devam ettiği de belirtildi.

Enerji Şirketi Ülke Geneli Kazandığı İhaleleri Duyurdu Enerji Şirketi Ülke Geneli Kazandığı İhaleleri Duyurdu

KDV hariç tam 1.999.999 Dolar'a sözleşme imzalayan CWENE, borsada en çok ivme kazanan şirketler arasına girmeye hazırlanıyor. Yapılan iş anlaşmasının detaylarını da KAP aracılığıyla yatırımcısına duyuran enerji şirketi, Denizli ilindeki GES projesinin hizmete girdiğini de belirtti.

KAP Açıklaması

Yapılan KAP açıklamasında,

"Şirketimiz ile yurt içerisinde yerleşik bir müşterimiz arasında imzalanan 06.03.2023 Tarihli ve KDV hariç 1.999.999,00 USD (BirMilyonDokuzYüzDoksanDokuzBinDokuzYüzDoksanDokuzAmerikanDoları) toplam bedelli sözleşme kapsamında, Denizli ilinde yer alan çatı tipi güneş enerjisi santrali projesinin ilgili resmi kurum tarafından kabulü yapılarak devreye alınmıştır ve santral elektrik üretimine başlamıştır." denildi.