21 Mayıs Salı Günün Önemli Şirket ve Borsa Gelişmeleri 21 Mayıs Salı Günün Önemli Şirket ve Borsa Gelişmeleri

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. (AYDEM) tarafından 25 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Söke RES – Kapasite Artışı Yatırımı EPDK Onayı hakkında açıklama yapıldı.

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada, '' EPDK’nın 13/07/2023 tarihli Kurul kararı gereği; Söke RES projesi için ana kaynağa ilave 12 MWm/MWe kurulu gücünde RES kapasite artışı kurulumuna onay verilmiştir. Tesisin devreye alınması için gerekli çalışmalar devam etmektedir. Tesis devreye alındıktan sonra Söke RES’in toplam kurulu gücü 49,5 MWm/45 MWe’den 61,5 MWm/57 MWe’e çıkacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.''  denildi.

AYDEM Faaliyeti Nedir ?

Türkiye’de enerji sektöründe ezberleri yıkan yaklaşımımız ve ilkleri hayata geçirme azmimizle elektrik üretimi, dağıtımı ve perakende alanlarında faaliyet gösteriyoruz. 40 yılı aşkın köklü tarihimizde olduğu gibi bugün de 12 bini aşkın çalışanımızla topluma ve çevreye duyarlı duruşumuzla her zaman insanı merkeze alarak çalışıyoruz. Bugünü ve geleceği daha parlak kılmak için enerjiyi yenilikçi bir güce dönüştürüyoruz.

Editör: Ece Çavuşlu