Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRVGD) tarafından 3 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Kervan International AB’nin Mısır’daki Yeni Bağlı Ortaklığının Kuruluşu hakkında açıklama yapıldı. 

Yatırımcılarına Pay Başına 6,77 TL Temettü Ödemesi Yapacak Yatırımcılarına Pay Başına 6,77 TL Temettü Ödemesi Yapacak

KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamada, '' Bağlı ortaklığımız Kervan International AB’nin Yönetim Kurulu tarafından 01.08.2023 tarihinde;

yumuşak şeker üretimi ve üretilen bu ürünlerin Orta Doğu ve Afrika pazarlarında satışını gerçekleştirmek amacıyla Mısır’da şirket kurulmasına karar verilmiştir. Bu şirket ile ilgili bölgelerde pazar penetrasyonunun artırılması, global bir şirket olma yolunda adımların hızlandırılması ve politik/ekonomik risklerin dağıtılması amaçlanmıştır.

Önümüzdeki 1 yıl içerisinde öncelikle 1 licorice hattı (2.500 ton/yıl kapasiteli) ve 1 jelly hattı (7.500 ton/yıl kapasiteli) ile üretime başlanacaktır. Daha sonrasında uzun vadede toplamda 30 milyon Amerikan Doları seviyesinde yatırım planlanmaktadır.

“MCC for Confectionery Manufacturing” isimli şirketimizin kuruluş sermayesi 50.000,00 USD (ellibin Amerikan Doları) olup Kervan International AB’nin şirketteki pay oranı %75 seviyesindedir. Şirketin kuruluş işlemleri 02.08.2023 tarihi itibarıyla tamamlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' denildi.