A1 Capital’in hazırladığı 21 Mart haftası teknik öneriler ve BIST 100 haftalık değerlendirme.

A1 Capital’in hazırladığı 21 Mart haftası teknik öneriler ve BIST 100 haftalık değerlendirme.

Haftalık Makro Bülten Haftalık Makro Bülten

BIST100 HAFTALIK DEĞERLENDİRME

Merkez Bankalarına odaklı bir haftayı geride bırakırken, haftaya 2053.85 seviyesinden başlayan BIST100 endeksi hafta boyunca güçlenen alımlar ile iki önemli direncini kırdı ve %4.4 oranında değer kazanımı ile 2144.26 seviyesinden haftayı kapadı.

Orta vadeli açısından önemli dirençler olarak gördüğümüz 2060 ile 2102 seviyelerinin kırılmış olmasını, trendinin devamı açısından önemli buluyoruz. Kısa ve orta vadeli göstergelerdeki pozitif görünümün yanı sıra geçtiğimiz haftalarda çevresinde hareket edilen kısa ve orta vadeli ortalamalardan yukarı yönde uzaklaşılıyor olmasını da teknik açıdan olumlu unsurlar olarak söyleyebiliriz.

bist100 a1

Diğer yandan son 3 haftalık süreçte yaşanan yükselişe eşlik edemediğini gördüğümüz bir çok hissede toparlanma çabası ile beraber tepki potansiyelinin de arttığı düşünüyoruz. Pozisyon değişimleri ile beraber 2102 seviyesinin üzerinde trendin sürmesini beklediğimiz endekste, 2149 ara direncinin geçilmesi sonrasında üst direnç noktaları olarak 2268 ve 2275 bandını hedefliyor olacağız.

2275 seviyesine kadar yaşanabilecek hareketler sonrasında ise kısa vadeli kar satışları görebiliriz. Endeksin bekletimizin aksine 2102 seviyesinin altına inmesi halinde ise pozitif bakışımızı terse çevireceğiz. Bu nedenle 2102 seviyesin kırılması durumunda taşınan pozisyonları azaltmanın yararlı olacağı kanaatindeyiz

TEKNİK ÖNERİLER

teknik öneriler a1

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir.

Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bu raporda yer alan bilgiler A1 CAPİTAL Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin Araştırma Bölümü tarafından bilgi verme amacıyla hazırlanmış olup herhangi bir hisse senedinin alım satımına ilişkin bir teklif içermemektedir.