Sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilmesi planlanan şirketin, 56.100.000 adet payı satışa sunulacak.  Şirket, 3 çelik profil ve 1 galvaniz fabrikasına sahipken, iki yeni tesis kurmak içi çalışmalarını sürdürüyor. Bunların yanında Kocaer Çelik, tüm enerji ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynağından karşılamak üzere güneş ve rüzgar enerjisine 10 milyon Dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Şirket Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan Timurhan ve Genel Müdür Tolga Demirkıran’la birlikte şirketin hedefleri hakkında açıklamalar yapan Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kocaer, mart sonu itibarıyla yıllık 533 milyon dolar ciroya ulaştıklarını ifade ederek, 6 kıtada 160 ülkeye ihracat yapıldığını da söyledi.

kocaer çelik

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

%65 - %70 Yatırım Harcamaları

Yatırım Harcamaları; Yenilenebilir Enerji Yatırımları

Ebebek Halka Arz Detayları... Halka Arz Ne Zaman ? Ebebek Halka Arz Detayları... Halka Arz Ne Zaman ?

Katma Değerli Yeni Ürün Yatırımları

%30 - %35 İşletme Sermayesi

Şirket büyüyen ve genişleyen faaliyetleri ile artan satış hacmine paralel olarak işletme sermayesi için oluşacak finansman ihtiyacında faiz riskini düşük seviyede tutmak ve mali yapısını daha da güçlendirmek amacıyla işletme sermayesi ihtiyacını iç kaynaklarla birlikte halka arzdan elde edilecek net gelirin yaklaşık %30 - %35’i ile karşılamayı hedeflemektedir.