Borsa İstanbul'da işlem gören Kontrolmatik Teknoloji'nin (KONTR), yüzde 19,41 oranında iştiraki olan Emek Elektrik (EMKEL) yeni bir ihale kazandığını açıkladı.

emek-elektrik-emkel-ihale-kazandi

Borsada hisseleri işlem gören Emek Elektrik, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yaptığı açıklamada yeni ihale kazandığını bildirdi.

EMKEL, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, 2023/1392368 ihale kayıt numaralı ‘'170 Kv ve 420 Kv Harici Yağlı Akım Transformatörü Alımı" ihalesine katıldığını belirtti.

792.300 Euroluk İhale EMKEL Uhdesinde Kaldı

Söz konusu yağlı akım transformatörü alımı ihalesinin, kısmi olarak vergiler hariç 792.300 Euro bedelle EMKEL'in uhdesinde kaldığı kesinleşti. İhale kararına ilişkin detaylar TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Emek Elektrik'e tebliğ edildi.

Merakla Beklenen Bedelsiz Artırımın Detayları Duyuruldu Merakla Beklenen Bedelsiz Artırımın Detayları Duyuruldu

Bundan sonraki süreçte ilgili kurumdan sözleşme imzalanmasına ilişkin davet mektubunun gelmesi beklenecek.

EMKEL KAP Açıklaması

EMKEL'in kazandığı ihale hakkında yaptığı KAP bildirimi şu şekilde:

"Şirketimiz, TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, 2023/1392368 ihale kayıt numaralı ‘'170 Kv ve 420 Kv Harici Yağlı Akım Transformatörü Alımı" ihalesine katılmış olup, kısmi olarak vergiler hariç 792.300 Euro bedelle Şirketimizin uhdesinde kaldığı kesinleşen ihale kararı ile tarafımıza tebliğ edilmiştir, bundan sonraki süreçte ilgili kurumdan sözleşme imzalanmasına ilişkin davet mektubunun gelmesi beklenecektir."

Yasal Uyarı

Yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğin tamamı halka açık verilerden derlenmiştir.