Yapı Kredi Yatırım liderliğinde 38 aracı kurum ve banka üzerinden 4,68 TL fiyatla talep toplayacak olan şirketin halka arzı, oransal dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek.

Halka Arz Gelirinin Tamamı Borçlara Gidecek

Şirketin yayınlamış olduğu fon kullanım yeri raporunda;

“Şirket paylarının halka arzına ilişkin İzahname’de belirtilen iş planı ve hedefleri çerçevesinde halka arz sonrasında, Türkiye İş Bankası A.Ş. ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. ile Şirket’in taraf olduğu çeşitli kredi dilimlerinin tahsis edilmesine ilişkin 04.04.2017 tarihli kredi sözleşmesi tahtındaki ilk kullandırım tutarı olan 12.600.000 Avro değerindeki krediden 31.03.2022 tarihi itibarıyla geriye kalan mevcut risk tutarı olan 7.447.899 Avro tutarındaki kredi borcunun tamamının ödenmesinde kullanmayı planlamakta.

Döviz kurlarındaki değişiklik sebebiyle söz konusu halka arz gelirlerinden elde edilen tutarın geri kalan kredi borcu tutarının üzerinde kalması halinde artan tutar ve kredi geri ödemesinin yapılamaması durumunda halka arz gelirinden elde edilen tutar sadece Eurotahvil alımı için kullanılacaktır” ifadeleri yer aldı.

Beklenen Halka Arz Büyüklüğü 367 Milyon Lira

1 TL nominal değerli payın fiyatı 4,68 TL olarak belirlenirken, toplamda 78.500.000 adet pay satışa sunuldu. Satışa sunulacak ek paylar dahil olmak üzere, tamamı satılması durumunda 367.380.000 TL olarak gerçekleşecek.

koroplast-1

Halka arz edilecek payların;

%25 Yurt İçi Yüksek Başvurulu Yatırımcılara,

%25 Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara,

ADGYO Halka Arzı Sonuçlandı, Kaç Lot Verdi? ADGYO Halka Arzı Sonuçlandı, Kaç Lot Verdi?

%40 Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara,

%10 Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilecek.

İSO 500’de 164. Sırada

İstanbul Sanayi Odası 500 büyük şirket arasında 164. Sırada bulunan Korozo Grup altında bir tükteci şirketi olup, üretim, satış ve pazarlama faaliyetleri sürdüren şirket Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

Şirket Tarafından Verilen Taahhütler

Şirket, 25.02.2022 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile, şirket tarafından halka arz edilen payların Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına ve Borsa İstanbul’a veya SPK’ya veya yurt dışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağı doğrultusunda taahhüttü bulunuyor.

22 Temmuz’da son bulacak olan talep toplama sürecinin ardından, 25 Temmuz haftası halka arz sonuçları açıklanarak, aynı hafta içerisinde Yıldız Pazar’da #KRPLS kodu ile işlem görmeye başlayacak.