Platform Turizm’e ait şirket payları, 9,10 liradan halka arz edilirken, bugün işlem görmeye başladığı Yıldız Pazar’da, seans başlangıcında %10 değer kazanarak 10,01 TL fiyat ve 37,7 milyon lot bekleyen alıcı ile başlangıç yaptı.

SPK Tek Seferde 3 Şirketin Halka Arzını Onayladı SPK Tek Seferde 3 Şirketin Halka Arzını Onayladı

pltur gong töreni

Seans öncesi Platform Turizm için düzenlenen gong töreninde açıklama yapan Albayrak Grup CEO’su Ömer Bolat, “Albayrak Grubu taşımacılık işine 1980 yılında başlayarak birkaç yıl içinde Türkiye’nin en büyük taşımacılık şirketi haline geldi.”

Yılda Toplam 9 Milyon 150 Bin Kişiye Hizmet Vermekte

Sözlerine devam eden Bolat, “2002 Yılında Platform Turizm’in kurulmasıyla bu faaliyetlerini Platform Turizm çatısı altında sürdürmeye devam etti. Platform Turizm önce personel taşımacılığından, öğrenci servis taşımacılığına, gıda nakliyatına, personel destek hizmetlerine, yurtdışı operasyonlara doğru geniş bir yayılma faaliyeti gösterdi. Bu şekilde sektörünün en başarılı, en iddialı ve en kaliteli hizmet veren şirketi haline geldi.

Taşımacılık ve filo kiralama alanında 4.600’ü kendi öz mülkiyeti 2.400’ü kiralama olmak üzer toplam 7.000 araçlık bir filoya sahip olan şirketimizin değeri ve hizmetleri her geçen gün büyümektedir.

Platform Turizm şirketimizin Borsa İstanbul’da halka arz edilmesi, Türkiye ekonomisine, sermaye piyasamızın gücüne ve yatırımcılarımızın bize gösterdikleri güveni olan inancımızın teyidi anlamına gelmektedir. Bu tablo bizim yurt içi ve yurt dışı yatırımlarımızın daha da güçlenmesi ve kurumsallaşma sürecimizin hızlandırılması için bizi motive edecektir.“ ifadelerini kullandı.