Yapılan açıklamalara göre, Doğtaş Kelebek Mobilya (DGNMO), Döktaş Dökümcülük (DOKTA), Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (KGYO), Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret (POLTK) ve Ulusal Faktoring (ULUFA) hisseleri 14 Aralık Çarşamba gününden itibaren getirilen kısıtlamalarla işlem görmeye başlayacak.

5 hisseye kısıtlama

Rainbow Polikarbonat, 72 Milyon TL'yi Aşan Sözleşmeyi Duyurdu Rainbow Polikarbonat, 72 Milyon TL'yi Aşan Sözleşmeyi Duyurdu

Hisselere getirilen kısıtlamalar ve detaylar ise BİST tarafından şöyle açıklandı;

Doğtaş Kelebek Mobilya #DGNMO

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Doğanlar Mobilya Grubu İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DGNMO) payında 14/12/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağına" ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" tedbiri uygulanacaktır.

Döktaş Dökümcülük #DOKTA – Koray GYO #KGYO

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DOKTA.E ve KGYO.E paylarında 14/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Politeknik Metal #POLTK – Ulusal Faktoring #ULUFA

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında POLTK.E ve ULUFA.E payları 14/12/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/01/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.