Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. (CEMAS)  tarafından 16 Ocak 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Işıklar Döküm Pazarlama A.Ş. A grubu paylarının ve BND Elektrik Üretim A.Ş. A Grubu hisse paylarının satışı hakkında duyuru yapıldı.

Yatırımcılar Takipte! Temettü Verecek Hisseler Bu Hafta İtibari İle Yayınlandı Yatırımcılar Takipte! Temettü Verecek Hisseler Bu Hafta İtibari İle Yayınlandı

Yapılan duyuruda, her iki şirketin 1 (bir) pay sahibine 15 (onbeş) oy hakkı veren  ve Yönetim Kuruluna aday gösterme imtiyazına sahip olan paylarının Işıklar Holding A.Ş’ye satılmasına karar verildiği belirtilerek yatırımcı şöyle bilgilendirildi;

''Bağlı Ortaklığımız Özışık İnşaat ve Gayrımenkul Yatırım A.Ş.  Yönetim Kurulu bu gün yaptığı toplantıda aşağıdaki kararı almıştır.

Şirketimizin sahip olduğu , Genel Kurul Toplantılarında 1 (bir) pay sahibine 15 (onbeş) oy hakkı veren  ve Yönetim Kuruluna aday gösterme  imtiyazına sahip olan 2.477.307  adet A grubu nama  yazılı BND Elektrik Üretim San.A.Ş. paylarından 1.831.053 adedinin RSM Turkey Kurumsal Danışmanlık A.Ş.’nin hazırladığı 11 Aralık 2023 tarihli değerleme raporuna uygun olarak 8.129.876  TL bedelle Işıklar Holding A.Ş.’ye satılmasına karar verildi.

Saygılarımızla,''

''Şirketimizin Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantıda aşağıdaki kararı almıştır.

Şirketimizin sahip olduğu, Genel Kurul Toplantılarında 1 (bir) pay sahibine 15 (onbeş) oy hakkı veren  ve Yönetim Kuruluna aday gösterme imtiyazına sahip olan 150.000 adet A grubu nama  yazılı Işıklar Döküm Pazarlama A.Ş. paylarından 106.000 adedinin 106.000 TL bedelle Işıklar Holding A.Ş.’ye satılmasına karar verilmiştir.

Saygılarımızla,''

Editör: Ece Çavuşlu